پایگاه خبری پزشکان و قانون | پالنا
تاکنون بیش از ۱۵۲ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۲۹ میلیون و ۳۱۲ هزار و ۹۸ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۳.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۵۹۰ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۹.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۴.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۰۴ هزار و مکزیک با بیش از ۲۱۶ هزار جانباخته همچنان بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آن‌ها نیز کشورهای هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در هند بیش از ۲۱۱ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۰ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۱۰ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۴ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۳ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۸ هزار، کلمبیا با بیش از ۷۳ هزار، ایران با بیش از ۷۱ هزار، لهستان با بیش از ۶۷ هزار، آرژانتین با ۶۳ هزار، پرو با بیش از ۶۱ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۴ هزار، اندونزی با بیش از ۴۵ هزار و اوکراین با بیش از ۴۴ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

۱_ آمریکا: ۳۳ میلیون و ۱۰۳ هزار و ۹۷۴ مبتلا، ۵۹۰ هزار و ۵۵ قربانی
۲_ هند: ۱۹ میلیون و ۱۶۴ هزار و ۹۶۹ مبتلا، ۲۱۱ هزار و ۸۵۳ قربانی

۳_  برزیل: ۱۴ میلیون و ۶۶۵ هزار و ۹۶۲ مبتلا، ۴۰۴ هزار و ۲۸۷ قربانی
۴_ فرانسه: پنج میلیون و ۶۱۶ هزار و ۶۸۹ مبتلا، ۱۰۴ هزار و ۵۱۴ قربانی

۵_ ترکیه: چهار میلیون و ۸۲۰ هزار و ۵۹۱ مبتلا، ۴۰ هزار و ۱۳۱ قربانی
۶_ روسیه: چهار میلیون و ۸۰۵ هزار و ۲۸۸ مبتلا، ۱۱۰ هزار و ۱۲۸ قربانی

۷_ انگلیس: چهار میلیون و ۴۱۶ هزار و ۶۲۳ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۵۱۷ قربانی
۸_ ایتالیا: چهار میلیون و ۲۲ هزار و ۶۵۳ مبتلا، ۱۲۰ هزار و ۸۰۷ قربانی

۹_ اسپانیا: سه میلیون و ۵۲۴ هزار و ۷۷ مبتلا، ۷۸ هزار و ۲۱۶ قربانی
۱۰_ آلمان: سه میلیون و ۳۹۲ هزار و ۲۳۲ مبتلا، ۸۳ هزار و ۵۴۲ قربانی

به گزارش ایسنا براساس آمار فوق در حال حاضر در  ۲۶ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک،اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، عراق، رومانی و فیلیپین نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

لینک کوتاه:

https://www.pezeshkanoghanoon.ir/p/ts6S