پایگاه خبری پزشکان و قانون | پالنا
داروی جدید کووید-۱۹ که احتمال مرگ را به نصف کاهش می‌دهد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، به نظر می‌رسد داروی آزمایشی بیماران مبتلا به کووید-۱۹ به اندازه ای اثربخش است که سازنده دارو اعلام کرده است که آزمایش بالینی آن را زودهنگام متوقف کرده و برای دریافت مجوز استفاده اضطراری درخواست خواهد داد.

کارشناسان شرکت دارویی Veru در آمریکا اعلام کردند: این دارو موسوم به سابیزابولین، میزان مرگ و میر بیماران کووید-۱۹ را که مکمل اکسیژن دریافت ‌کرده و در معرض خطر بالای بیماری ریوی و مرگ ناشی از آن قرار دارند به نصف کاهش می دهد.

مسئولان این شرکت دارویی اظهار داشتند: این مطالعه نشان‌دهنده نقطه عطف مهمی در مبارزه جهانی با کووید-۱۹ است زیرا سابیزابولین اولین دارویی است که کاهش معنی‌داری را در آمار مرگ و میر بیماران بستری در بیمارستان که به نوع متوسط ​​تا شدید بیماری مبتلا هستند به همراه داشته است.

مقامات این شرکت دارویی تاکید کردند: معتقدیم که داروی سابیزابولین با خواص ضد ویروسی و ضد التهابی دوگانه خود که اثربخشی مثبتی را در مطالعه فاز ۳ نشان داد، می‌تواند برای بیماران مبتلا به نوع متوسط ​​تا شدید کووید-۱۹ بستری در بیمارستان که به درمان خوراکی نیاز دارند موثر باشد.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس در میان شرکت کنندگان این مطالعه، ۹۸ نفر دارو را دریافت کردند و به ۵۲ نفر علاوه بر مراقبت های منظم، دارونما داده شد. حدود نیمی از افرادی که از دارونما مصرف کرده بودند در مدت ۶۰ روز جان خود را از دست دادند. در مقایسه، ۲۰ درصد افرادی که به مدت ۲۱ روز از داروی سابیزابولین دریافت کرده بودند، جان خود را از دست دادند و ۸۰ درصد نجات پیدا کردند. ایسنا

پایان پیام/

لینک کوتاه:

https://www.pezeshkanoghanoon.ir/p/wHl5