پایگاه خبری پزشکان و قانون | پالنا
تاکنون بیش از ۶۷۳ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۰۴۶ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۲ هزار و ۷۳۵ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۲۵۳ فوتی طی شبانه روز گذشته بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. همچنین دو کشور برزیل و هند پس از ایالات متحده، بالاترین نرخ مرگ‌های کرونایی در جهان را تاکنون گزارش کرده‌اند.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۳,۸۸۸,۲۹۶ مبتلا، ۱,۱۲۹,۱۴۵ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۸۲,۱۰۴ مبتلا، ۵۳۰,۷۳۷ قربانی

3_ فرانسه ۳۹,۴۸۵,۵۷۶ مبتلا، ۱۶۳,۹۴۹ قربانی
4_ آلمان ۳۷,۶۸۴,۴۵۶ مبتلا، ۱۶۴,۸۴۴ قربانی

5_ برزیل ۳۶,۷۵۱,۹۴۴ مبتلا، ۶۹۶,۳۷۶ قربانی
6_ ژاپن ۳۲,۱۷۱,۷۰۰ مبتلا، ۶۵,۹۲۹ قربانی

7_ کره جنوبی ۳۰,۰۲۱,۰۱۸ مبتلا، ۳۳,۲۴۵ قربانی
8_ ایتالیا ۲۵,۴۱۵,۶۳۰ مبتلا، ۱۸۶,۴۸۸ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۲۵۹,۲۴۰ مبتلا، ۲۰۳,۲۲۹ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۹۰۳,۵۷۸ مبتلا، ۳۹۴,۷۷۷ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۳ هزار و ۵۰۵ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۳۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/

لینک کوتاه:

https://www.pezeshkanoghanoon.ir/p/nVe8