پایگاه خبری پزشکان و قانون | پالنا
هدف‌گذاری در راستای بهینه‌سازی خریدهای تجمیعی در حوزه تجهیزات پزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیدحسین صفوی در جلسه هم‌اندیشی تجهیزات پزشکی که با حضور سرپرست اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، کارشناسان تجهیزات پزشکی و نماینده‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد گفت: برای خریدهای تجمیعی در دنیا مدل‌ها و ساختارهای خاصی وجود دارد که قابل بررسی و مطالعه هستند و از آنها می توان برای خریدهای بهینه الگوبرداری کرد.

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی گفت: تعیین دقیق و کارشناسی مشخصات فنی در خریدهای تجمیعی تاثیر مستقیم بر ارائه خدمات سلامت به بیماران خواهد داشت. لذا استفاده از نظرات کارشناسی اساتید و کارشناسان در این حوزه بسیار مهم و حائز اهمیت است، هیات امنا در نظر دارد که نشست‌هایی در حوزه تجهیزات پزشکی داشته باشیم تا هم بازخورد از تجهیزات و ملزومات که در مراکز استفاده می‌شود، بگیریم و هم از نظرات کارشناسی جهت کمک به بهینه سازی خریدهای تجمیعی که به صلاح و صرفه کشور باشد، بهره‌مند شویم تا این تجهیزات به بهترین شکل برای بیماران استفاده شود.

وی افزود: بحث نیاز سنجی دقیق تجهیزات سرمایه‌ای مورد اهمیت است، از طرفی با توجه به محدودیت ریالی و ارزی باید با دقت به این موضوعات پرداخت. اینکه تجهیزات خریداری شده در کمترین زمان به بهره‌برداری برسد و به نحو احسن مورد استفاده قرار گیرد، از اهدافی است که بیش از پیش با کمک دانشگاه‌های علوم پزشکی و کارشناسان به آن دست خواهیم یافت از موضوعات مورد گفتگو در جلسه هم‌اندیشی مسأله معرفی سامانه‌ای است که توسط هیات امنا توسعه یافته و چرخه خرید تجهیزات پزشکی از نیازسنجی تا نصب و بهره‌برداری را رصد خواهد کرد.

به گزارش ایسنا صفوی در پایان اضافه کرد: با همکاری و بهره‌مندی از نظرات مشورتی همکاران تلاش می‌کنیم تا تجهیزاتی که خریداری می شود از نقطه صفر تا ۱۰۰ ارزیابی شود. به عبارتی فرایند خرید، تحویل به دانشگاه، زمان نصب دستگاه، وضعیت نصب همچنین خدمات شرکت به لحاظ نصب و گارانتی ارزیابی و بررسی می‌شود و این موضوع در تصمیمات بعدی بسیار موثر خواهد بود.

پایان پیام/

لینک کوتاه:

https://www.pezeshkanoghanoon.ir/p/5IPk