پایگاه خبری پزشکان و قانون | پالنا
حیات بیماران وابسته به انتقال خون سالم و سریع است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسینعلی شهریاری ضمن تشکر از خدمات سازمان انتقال خون برای تامین نیاز بیماران گفت: فرآیند ها و دستاوردهای نوین سازمان انتقال خون از قبیل تامین کیسه خون فیلتر دار برای برخی از بیماران اهمیت حیاتی دارد. به عنوان مثال مرگ و میر پس از عمل قلب و عروق با استفاده از کیسه‌های خون فیلتردار از شش مورد به سه مورد تقلیل پیدا می‌کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از همراهی و نگاه مثبت سازمان برنامه و بودجه نسبت به نیازهای سازمان انتقال خون خبر داد و گفت: مسائل مربوط به مشکلات ارزی سازمان انتقال خون را نیز از طریق بانک مرکزی و مسئولان مربوطه پیگیری خواهم کرد.

وی با اشاره به سختی کار انتقال خون و نیاز به مراکز انتقال خون در برخی از استان‌ها اشاره کرد و افزود: می توان از ظرفیت‌های سازمان‌های دیگر برای تامین اتوبوس های سیار انتقال خون استفاده کرد و در زمینه بودجه نیز امیدواریم در سال جاری و در سال ۱۴۰۳ وضعیت بهتری را برای سازمان انتقال خون شاهد باشیم و شاید بتوان از مجمع خیرین سلامت نیز برای حمایت از این سازمان کمک گرفت.

به گزارش وبدا شهریاری در پایان با اشاره به تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به برخی تجهیزات مصرفی اصلی سازمان انتقال خون و تخفیفات گمرکی و تسهیلات ارزش افزوده گفت: امیدوارم شاهد رفع مشکلات سازمان انتقال خون برای خدمت رسانی به مردم کشورمان باشیم.

پایان پیام/

لینک کوتاه:

https://www.pezeshkanoghanoon.ir/p/gWEb