پایگاه خبری پزشکان و قانون | پالنا
نیاز سالیانه ۲.۷ میلیارد دلاری کشور به تجهیزات پزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیدمحمد موسوی در جریان بازدید از بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی کشور "ایران هلث" گفت: این درحالی است که با وجود رشد چشمگیر صادرات در سال ۱۴۰۱، این صنعت فقط موفق به صادرات حدود ۳۰ میلیون دلار کالا شده است.

معاون صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صمت ادامه داد: رویکرد جدی این معاونت حمایت از افزایش تولید به‌منظور افزایش صادرات با ظرفیت اقتصادی مشابه توان عرضه محصول به بازار داخلی کشور است، حمایت از توسعه صادرات محصولات کیفی و رقابتی ساخت ایران به دیگر بازارها از اولویت‌های اصلی این وزارتخانه است.

وی با اشاره به حضور گسترده شرکت‌های توانمند و دانش‌بنیان در این نمایشگاه افزود: ظرفیت قابل توجهی در زمینه‌ی طراحی، تولید و عرضه‌ تجهیزات پزشکی در کشور وجود دارد، با توجه به فعالیت چشمگیر بخش خصوصی دانش‌بنیان در این صنعت، رویکرد این معاونت حمایت از توسعه صادرات محصولات کیفی و رقابتی ساخت ایران به دیگر بازارها است.

به گزارش ایرنا بیش از ۹۵ درصد لوازم بیمارستانی و تجهیزات اتاق عمل با پیچیدگی سطح سوم و چهارم فناوری در ایران تولید می‌شود و در سفر اخیر رئیس‌جمهوری به کشور اندونزی تفاهم‌نامه‌ی تامین تجهیزات پزشکی ۱۲ بیمارستان از سوی مقام‌های اجرایی دو کشور به امضا رسید.

پایان پیام/

لینک کوتاه:

https://www.pezeshkanoghanoon.ir/p/ZZmq