پایگاه خبری پزشکان و قانون | پالنا
توانمندی ایران در تولید حدود ۷۰ درصد مواد اولیه دارویی کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد رضا موسوی گفت: مواد اولیه دارویی سهم به سزایی در خودکفایی صنعت دارویی کشور دارد. از همین رو شرکت‌های دارویی داخلی تلاش کرده‌اند در این سال‌ها با تولید ماده اولیه دارویی، تا حدود زیادی از وابستگی به واردات مواد اولیه خارج شوند.

عضو هیات مدیره سندیکای داروهای منابع انسانی کشور ادامه داد: تبدیل شدن ایران به قطب تولید مواد موثره و اولیه دارویی می تواند ثروت عظیم و اشتغال فوق العاده ای را برای کشور به همراه داشته باشد، صادرات مواد اولیه دارویی نیز می تواند ارزآوری خوبی را برای کشورمان داشته باشند و تولید آنها در کشور مزیت های زیادی داشته و باید بیشتر در این زمینه متمرکز شویم.

به گزارش ایرنا وی در پایان با اشاره توانمندی ایران در تولید حدود ۷۰ درصد مواد اولیه دارویی کشور گفت: مواد دارویی به دلیل استراتژیک بودن و اهمیت آن در بخش درمان باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا در کشور ظرفیت‌های تولید مواد موثره دارویی وجود دارد که می‌توانیم با کمک شرکت‌های دانش بنیان و داروسازان تولید با کیفیت و قیمت پایین داشته باشیم و در بازارهای بین‌المللی به رقابت بپردازیم.

پایان پیام/

لینک کوتاه:

https://www.pezeshkanoghanoon.ir/p/9Umm