پایگاه خبری پزشکان و قانون | پالنا
دو میلیون بیمار صعب‌العلاج در سامانه بیمه سلامت نشان‌دار شدند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد مهدی ناصحی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۵ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند گفت: ۹۵ درصد از هزینه‌های بستری افراد تحت پوشش بیمه روستایی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص اهم خدمات سازمان متبوع خود به افراد فاقد بیمه ادامه داد: پنج دهک اول جامعه که بیشتر از اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه هستند، دارای بیمه همگانی بوده و به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند. ضمن اینکه افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی نیز از خدمات رایگان بیمه سلامت بهره‌مند هستند.

وی افزود: در حال حاضر دو میلیون بیمار صعب‌العلاج در سامانه‌های بیمه سلامت نشان‌دار شده و تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند. البته افراد بیشتری هم تحت پوشش صندوق بیمه صعب‌العلاج قرار دارند که هنوز نشان‌دار نشده‌اند. اعتبار صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در حال حاضر ۷ هزار میلیارد تومان است که برای سال‌های آینده باید افزایش پیدا کند.

ناصحی در خصوص آخرین وضعیت اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی در کشور گفت: اجرای نسخه نویسی الکترونیکی به بیش از ۹۸ درصد در کشور رسیده و هدف نهایی الکترونیکی شدن اقدامات و خدمات است. خوشبختانه وزارت بهداشت پیگیر راه‌اندازی کامل پرونده الکترونیک سلامت بوده و امیدواریم این مهم هرچه سریع‌تر به مرحله نهایی رسد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تصریح کرد: سازمان بیمه سلامت خدمات توانبخشی را نیز تحت پوشش قرار داده و تعرفه بیماران اوتیسم حتی در بخش خصوصی نیز پرداخت می‌شود.

وی با تاکید بر نقش ویژه بیمه سلامت در خدمات‌دهی به زوجین نابارور در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت افزود: سالیانه دو هزار میلیارد تومان برای درمان ناباروری در کشور توسط بیمه سلامت پرداخت شده و ما امیدواریم حمایت‌های بیمه بتواند بخشی از هزینه‌های ناباروری را کاهش دهد.

ناصحی اضافه کرد: امسال ۱۷ خدمت دندان‌پزشکی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته است و برای مادران باردار این خدمات در مراکز دولتی به صورت رایگان انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در پایان در خصوص ثبت شیرخشک در سامانه‌های بیمه سلامت نیز گفت: از سوی وزارت بهداشت و بیمه سلامت به صورت مشترک شیر خشک در سامانه تی تک به ثبت می‌رسد و بر اساس سهمیه به افراد تعلق می‌گیرد.

پایان پیام/

لینک کوتاه:

https://www.pezeshkanoghanoon.ir/p/jpGy