پایگاه خبری پزشکان و قانون | پالنا
همه چی آرومه! من چقدر خوشحالم...
 به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، دکتر بهرام دلفان روز پنجشنبه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری دولتی ایرنا، با بیان اینکه درگذشت خانم دکتر پرستو بخشی باعث تاسف و تاثر فراوان شد و تسلیت این ضایعه به خانواده ایشان و جامعه پزشکی بیان کرد: این موضوع در فضای مجازی بازتاب های خلاف واقع داشته است، در حالیکه به محض اطلاع از مرگ ایشان، گروهی از افراد مرتبط، مامور پیگیری موضوع شدند و بر اساس نتایج بدست آمده از طریق معاونت درمان دانشگاه ، اطلاعیه ای صادر و کلیت موضوع برای اصحاب رسانه، اطلاع رسانی شد.

وی اظهار داشت: همزمان و در این مدت تمامی مستندات لازم در اختیار مراجع قانونی و نظارتی قرار گرفت تا چنانچه قصوری صورت گرفته باشد با مسببین آن برخورد قانونی صورت گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه سالانه هزاران نفر متخصص و فوق تخصص توسط وزارت بهداشت بین استان های کشور توزیع می شود و این متخصصین خدمات شایانی را در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی کشور ارائه می دهند، ادامه داد: بدیهی است در قبال تحصیل از این افراد تعهداتی گرفته می شود تا در مناطق مورد نیاز خدمت کنند و در مواردی که امکان ادامه خدمت به هر دلیلی مقدور نباشد ، وزارت بهداشت در کمیسیون موارد خاص به جابجایی افراد مساعدت می کند.

دکتر دلفان عنوان کرد: مرحومه پرستو بخشی سال ۱۴۰۱ از طرف وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی لرستان معرفی شدند، ولی ایشان به این دانشگاه مراجعه نکردند تا اینکه در سال ۱۴۰۲ مجددا به دانشگاه معرفی می شوند و بعد از ورود به خرم آباد به جهت تکریم ایشان از طرف بیمارستان شهید رحیمی از فرودگاه به هتل منتقل شده و بعد از یک روز در سوئیت مناسب اسکان داده می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: از آنجائیکه بیمارستان شهید رحیمی یک بیمارستان آموزشی است، نامبرده همکاری لازم را با کادر آموزشی نداشته لذا بر اساس توافق حاصله ، سه بیمارستان دیگر برای خدمت ایشان پیشنهاد می شود و در نهایت با رضایت شخصی ، بیمارستان نورآباد دلفان انتخاب می شود.

وی افزود: انتخاب شهرستان نورآباد به این دلیل بوده که مدت خدمت طرح در این شهر ۱۹ ماه است، در حالیکه در خرم آباد ۳۰ ماه، از طرفی به فرودگاه کرمانشاه نزدیک بوده و رفت و آمد ایشان به تهران نیز تسهیل شده است و مردم این شهر هم رابطه خوب و مناسبی با پزشکان دارند و به عبارتی موافقت با انتقال ایشان به نورآباد به جهت مساعدت و همراهی با ایشان بوده است و نه تبعید و اجبار.

دلفان اظهار داشت: هیچگونه اجباری برای اعزام مرحومه به نورآباد وجود نداشته و با رضایت ضمنی ایشان و نیاز این شهرستان بوده و در بهترین سوییت بیمارستان اسکان داده شده است.

وی عنوان کرد: هر سال توسط وزارت بهداشت میزان درخواست جابجایی متخصصین طرحی در استان های کشور سنجیده می شود و استان لرستان در این زمینه نمره قابل قبولی (۲۳٪) کسب کرده که نشان دهنده مقبولیت استان برای نیروهای طرحی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان یادآور شد: با توجه به موارد فوق و در حالیکه که هنوز علت مرگ مرحومه توسط پزشکی قانونی اعلام نشده هرگونه اظهار نظر قطعی فاقد وجاهت قانونی است.

دکتر دلفان ادامه داد: سو استفاده از مرگ مرحومه دکتر بخشی برای اغراض شخصی و سیاسی جفا در حق جامعه پزشکی و آن مرحومه است، لذا از همگان بخصوص جامعه پزشکی تقاضا می شود از گمانه زنی های نادرست ، پرهیز کنند و به جامعه پزشکی اطمینان می دهم اگر قصوری صورت گرفته باشد با مسببین آن برخورد خواهد شد.

پایان پیام/

لینک کوتاه:

https://www.pezeshkanoghanoon.ir/p/60Tc