پایگاه خبری پزشکان و قانون | پالنا
احتمال معرفی بنده به‌عنوان وزیر بهداشت دور از ذهن نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، سعید نمکی ضمن اعلام این خبر افزود: آقای رئیس جمهوری به احتمال قوی به زودی تصمیم خود را برای معرفی گزینه مورد نظرش براری وزارت بهداشت می گیرد.

لازم به ذکر است در پی استعفای سید حسن هاشمی، وزیر سابق بهداشت، رئیس جمهوری طی حکمی سعید نمکی (داروساز) را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد. سیدحسن هاشمی در نامه استعفای خود که پنجم دی به رئیس جمهوری نوشته شد، تامین نشدن اعتبارات مورد نیاز حوزه سلامت را علت استعفای خود اعلام کرد.

نمکی پیش از این معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه بود و در دولت سازندگی معاون بهداشت وزارت بهداشت بود. طی دو هفته اخیر سعید نمکی در احکام جداگانه‌ای علیرضا رئیسی معاون بهداشت و قاسم جان بابایی معاون درمان را در سمت‌های خود ابقا و مهدی پیرصالحی را به عنوان رئیس سازمان غذا و دارو منصوب کرد.

سرپرست وزارت بهداشت درباره طرح تحول سلامت که برنامه اصلی وزارت بهداشت در دولت اعلام شده گفت: اجرای این طرح ادامه خواهد یافت و در مسیر اجرا تعمیرات و اصلاحات لازم صورت می گیرد.

نمکی گفته: طرح تحول سلامت به مقدمات و پیش نیازی هایی نیاز داشت و اجرای طرح پزشک خانواده، نظام ارجاع، پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان و راهنماهای بالینی از جمله پیش نیازهای طرح تحول سلامت بود که هنوز اجرا نشده است. ایرنا

پایان پیام/

لینک کوتاه:

https://www.pezeshkanoghanoon.ir/p/RJUw