پایگاه خبری پزشکان و قانون | پالنا
آمار ابتلای کودکان به سرطان ۲.۵ درصد است که رقم پایینی محسوب می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد اسماعیل اکبری با بیان اینکه سهم سرطان‌های کودکان در کشورهای مختلف بین یک تا سه درصد سرطان‌ها است، گفت: این آمار در کشور ما حدود ۲.۵ درصد سهم سرطان‌های کودکان است و سرطان‌های بزرگسالان سهم ۹۷.۵ درصدی دارد.

رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص شایع‌ترین سرطان‌های کودکان گفت: از شایع‌ترین سرطان‌هایی که کودکان به آن مبتلا می‌شوند سرطان‌های خونی و لنفوم‌ها است که با نام لوکمیا شناخته می‌شود. لوکمیا دارای‌ شکل‌های مختلفی است که تقریبا ۸۰ درصد درمان پذیر است.

وی افزود: سرطان‌های کودکان برخلاف سرطان‌های بزرگسالان با درصد بهبودی بالاتری مواجه هستند، سال به سال این شاخص بهبودی در ایران افزایش یافته که مایه خرسندی است، هر سال حدود ۱۱۰ هزار سرطان جدید در کشور شناسایی می‌شود، وقتی می‌گوییم آمار ابتلای کودکان ۲.۵ درصد است یعنی حدود ۲۰ هزار کودک در سال که تقریبا رقم پایینی است.

به گزارش ایسنا اکبری در پایان در خصوص روش‌های درمان سرطان‌های کوکان اضافه کرد: همانطور که گفته شد بیشترین سرطان در بین کودکان سرطان‌های خونی است که با شیمی درمانی، درمان می‌شوند. این درحالی است که سرطان‌های توموری یا غده‌ای در کودکان بسیار کم است، یک فرد از بدو تولد می‌تواند مستعد ابتلا به سرطان‌ها باشد، بیشتر سرطان‌های چشمی با تولد فرد در او به وجود می‌آید.

پایان پیام/

لینک کوتاه:

https://www.pezeshkanoghanoon.ir/p/FNeH