پایگاه خبری پزشکان و قانون | پالنا
کرونا وزیران بهداشت اتحادیه اروپا را دور هم جمع می‌کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، «ینس اشپان» وزیر بهداشت آلمان از لزوم اتخاذ تصمیم مشترک در اتحادیه اروپا برای جلوگیری از همه‌گیری این بیماری خبر داد و گفت: ما در آغاز گسترش یک بیماری واگیر هستیم و در آلمان و در اروپا باید دست به اقدامات مشترک بزنیم.

شمار مبتلایان به کرونا در آلمان به بیش از ۵۰ نفر رسیده و ده‌ها نفر در ایالت‌های بایرن، نوردراین وستفالن، بادن وورتمبرگ، راینلند فالتس، هسن و هامبورگ به این بیماری دچار و یا مشکوک به ابتلای به آن هستند.

علاوه بر آلمان، کشورهای دیگر اتحادیه اروپا از جمله اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، سوئیس، انگلیس، سوئد، اتریش، کرواسی، یونان، نروژ، رومانی، فنلاند، گرجستان، هلند، روسیه، بلاروس، بلژیک، دانمارک، استونی، ایسلند، لیتوانی و مقدونیه شمالی با ویروس جدید کرونا درگیر هستند.

در همین حال شیوع ناگهانی کرونا در ایتالیا که از هفته گذشته در مناطق لومباردی و ونتو در شمال ایتالیا آغاز شد، این کشور را به درگیرترین کشور اروپا درخصوص این بیماری تبدیل و فعالیت‌های اقتصادی را در آن با اختلال جدی روبرو کرده است. طبق آخرین آمارها شمار قربانیان این بیماری در ایتالیا به ۲۱ نفر رسیده است.

وزیران بهداشت اتحادیه اروپا در نشست جمعه که دومین نشست فوق العاده آنها در خصوص کرونا خواهد بود، آخرین گزارش‌های مربوط به این ویروس را مورد بررسی قرار می‌دهند.

در نشست نخست که پنج شنبه دو هفته پیش برگزار شد وزیران بهداشت اتحادیه اروپا در خصوص تدابیر لازم برای جلوگیری از ورود و سرایت کرونا">ویروس کرونا به کشورهای این حوزه رایزنی کرده و 10 میلیون یورو نیز برای تحقیقات در خصوص این ویروس ناشناخته اختصاص دادند.

با این حال با گسترش کرونا در کشورهای اتحادیه اروپا، مقامات بروکسل اعلام کردند ۲۳۰ میلیون یورویی اختصاص یافته برای این بیماری باید بین کشورهای عضو اتحادیه تقسیم شود و از این میزان ۱۰۰ میلیون یورو برای پژوهش در نظر گرفته شده است.

همچنین ۹۰ میلیون یورو برای پژوهش‌های بخش خصوصی و دولتی و ۱۰ میلیون یورو نیز برای اقدامات تشخیصی و درمانی اختصاص یافته است.

ویروس جدید کرونا با نام رسمی OVID-۱۹ آذرماه گذشته در شهر ووهان چین ثبت شد و از آن زمان تاکنون به حدود ۴۰ کشور سرایت کرده به طوری که سازمان جهانی بهداشت را مجبور کرد تا وضعیت اضطراری بهداشتی در جهان اعلام کند. ایرنا 

پایان پیام/

لینک کوتاه:

https://www.pezeshkanoghanoon.ir/p/Xy4v