پیشنهاد سازمان نظام پزشکی براساس تورم، رشد ۳۲ درصدی تعرفه‌ها بود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد جهانگیری در خصوص تعرفه های درمانی گفت: ما همواره سعیمان بر این بود که تناسبی بین تعرفه بخش دولتی و خصوصی ایجاد کنیم و باری را از دوش مردم برداریم به همین دلیل تعرفه جزء حرفه ای در بخش دولتی رشد بیشتری یافت و با مساعدتی که سازمانهای بیمه گر کردند سهم آن‌ها در این حوزه بیشتر شد تا بار بیشتری از مردم برداشته شود.

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی گفت: از طرفی متناسب با حقوق و دستمزدی که در دولت و مجلس مصوب شده بود توانستیم رشد حقوق حرفه ای و حق العلاج پزشکان را داشته باشیم. همچنین به مباحثی از جمله روش اجرا نسخه الکترونیک و سطح یک خدمت بیشتر پرداخته شد تا از این طریق بتوانیم آینده خوبی را برای جامعه پزشکی و مردم رقم بزنیم.

وی افزود: پیشنهاد سازمان نظام پزشکی براساس تورم رشد 32 درصدی تعرفه بود ولی در نهایت با توجه به شرایط اقتصادی کشور  28.5 درصد تعیین شد، متاسفانه با توجه به شرایط بودجه ای کشور و وضعیت اقتصادی مردم نمی شد به واقعیت ها نزدیک شد ولی متناسب با آن برای نگه داشت سیستم تمام سعی خود را انجام دادیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان بیمه سلامت جهانگیری در پایان گفت: ما با منطقی بودن تعرفه‌ها فاصله زیادی داریم. از طرفی باید توجه داشت که تورم واقعی با تورم اعلامی متفاوت بوده و به خصوص در حوزه سلامت 1.5 برابر است که باید در تصیمات مد نظر قرار گیرد که تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا در سالهای آینده به سمت واقعی تر شدن تعرفه‌ها حرکت کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه