تاکنون بیش از ۱۳۳ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۰۷ میلیون و ۲۸۹ هزار و ۱۶۸ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۱.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۵۷۰ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

برزیل نیز با آمار بیش از ۱۳.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در هند هم از ۱۲.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

همچنین پس از ایالات متحده کشورهای برزیل با بیش از ۳۳۷ هزار و مکزیک نیز با بیش از ۲۰۵ هزار جانباخته، همچنان بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده اند. پس از آن نیز کشورهای هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در انگلیس از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۱۱ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۰۱ هزار، فرانسه بیش از ۹۷ هزار و آلمان نیز بیش از ۷۷ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۵ هزار، کلمبیا با بیش از ۶۴ هزار، ایران با بیش از ۶۳ هزار، آرژانتین با ۵۶ هزار، لهستان با بیش از ۵۵ هزار، پرو با بیش از ۵۳ هزار و ۴۰۰، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۳ هزار و اندونزی با بیش از ۴۱ هزار جانباخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

۱_ آمریکا: ۳۱ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۴۳۸ مبتلا، ۵۷۰ هزار و ۲۶۰ قربانی
۲_ برزیل: ۱۳ میلیون و ۱۰۶ هزار و ۵۸ مبتلا، ۳۳۷ هزار و ۳۶۴ قربانی

۳_ هند: ۱۲ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۷۸۵ مبتلا، ۱۶۶ هزار و ۲۰۸ قربانی
۴_ فرانسه: چهار میلیون و ۸۴۱ هزار و ۳۰۸ مبتلا، ۹۷ هزار و ۲۷۳ قربانی

۵_ روسیه: چهار میلیون و ۵۹۷ هزار و ۸۶۸ مبتلا، ۱۰۱ هزار و ۱۰۶ قربانی
۶_ انگلیس: چهار میلیون و ۳۶۴ هزار و ۵۲۹ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۸۸۲ قربانی

۷_ ایتالیا: سه میلیون و ۶۸۶ هزار و ۷۰۷ مبتلا، ۱۱۱ هزار و ۷۴۷ قربانی
۸_ ترکیه: سه میلیون و ۵۷۹ هزار و ۱۸۵ مبتلا، ۳۲ هزار و ۶۶۷ قربانی

۹_ اسپانیا: سه میلیون و ۳۱۷ هزار و ۹۴۸ مبتلا، ۷۵ هزار و ۹۱۱ قربانی
۱۰_ آلمان: دو میلیون و ۹۱۲ هزار و ۶۳۶ مبتلا، ۷۷ هزار و ۸۶۲ قربانی

به گزارش ایسنا براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۳ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، برزیل و هند- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، لهستان، آرژانتین، مکزیک، ایران، اوکراین، پرو، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، اندونزی، هلند، شیلی و کانادا نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.