موارد بستری بیماران کرونایی نسبت به اسفندماه ۵ برابر بیشتر شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حمید عمادی با اشاره به وضعیت بیمارستان و مراجعه‌ بیماران مبتلا به کرونا، طی روزهای اخیر گفت: مراجعه به بیمارستان خیلی زیاد شده و بیماران عمدتاً بدحال هستند. بیشتر به نظر می‌رسد که افراد مراجعه کنند، به ویروس جهش یافته‌ی انگلیسی مبتلا هستند که شایع است، این مراجعین درگیری‌های بالای ریوی دارند و آمار مراجعه کنندگان ما خیلی زیاد است، یعنی وضعیت نسبت به ماه آخر سال گذشته خیلی بدتر شده است.

وی افزود: اسفند سال قبل موارد بستری کرونا ۴۰ نفر بود، اما الان ۲۱۰ نفر شده است، یعنی بیش از ۵ برابر شده و شدت بیماری هم بالا است، دیگر بخش آی‌سی‌یوهای ما جا ندارد و مریض‌های بد حال را در بخش نگه داشتیم، بخش های کرونا را به بیمارستان اضافه کردیم، الان تقریباً هفت بخش ما زیر بار کووید است و بخش‌های دیگر را همچون بخش نفرولوژی و بخش جراحی ۱ و ۵ همچنین ۳ و ۴ همه را تعطیل کردیم و به مریض‌های کرونایی اختصاص دادیم.

رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی در خصوص شرایط دو هفته‌ی آینده گفت: عمدتاً علت همه مراجعه‌ها مربوط به مسافرت‌های نوروزی بوده است، باید همه جا را تعطیل کنند و تعطیلی سراسری برقرار کنند، چون در غیر این شرایط در دو هفته آینده بدتر خواهد شد، واکسیناسیون کادر درمان بیمارستان ما هنوز تمام نشده است، فعلا در حال تزریق هستند و بخش تزریق در بخش کرونای بیمارستان هنوز تکمیل نشده است.

عمادی گفت: توجه کنید کادر درمان چه واکسن زده بودند و چه نزده بودند در خدمت رسانی آنها هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌شد، با همه توان خود کار می‌کنند و اصلاً اینطور نبود که مثلاً وقتی که واکسن نزده باشیم به دلیل ریسک خطر خدمت‌رسانی نکنیم و حالا که واکسن زدیم کار کنیم چون خیالمان راحت شده است. اصلاً اینطور نبوده چون همه کادر درمان با دل و جان فعالیت می‌کنند.

وی اظهار کرد: بیشتر آنها چند بار به ویروس مبتلا شده بودند ولی بازهم با جان و دل کار می‌کردند و در واقع این طوری نیست که تفاوتی داشته باشد، چون اگر واکسن بزنیم و نزنیم باز هم در خدمت مردم هستیم، اما مسئله این است که در بیمارستان دیگر جا نداریم، ما ظرفیت نداریم و نمی‌توانیم به بیمار سرویس بدهیم وقتی بیمار نیاز به بستری در آی‌سی ‌یو دارد و جای دیگری نمی‌توان سرویس‌های مورد نظر برای او فراهم کرد.

به گزارش ایلنا رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی در پایان اضافه کرد: باید یک تعطیلی دو هفته‌ایی را در اولین فرصت برقرار کنند، همه جا را ببندند، اصلا دو هفته هیچکس در خیابان نباشد، چون اگر این کار را نکنند شرایط از انگلیس و آمریکا هم بدتر خواهد شد، در این شرایط خبرنگارها باید فشار بیاورند چراکه صدای کادر درمان به تنهایی به کسی نمی‌رسد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.