گلایه سازمان جهانی بهداشت از نابرابری در توزیع بین المللی واکسن کرونا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، "تدروس آدهانوم"گفت: بیش از ۸۷ درصد از ۷۰۰ میلیون دوز واکسن کروناویروس که در جهان توزیع شده توسط کشورهای ثروتمند دریافت شده است.

وی افزود: به طور میانگین از هر چهار نفر در کشورهای ثروتمند یک نفر حداقل یک دوز از واکسن کووید-۱۹ را دریافت کرده و این درحالیست که در کشورهایی با میزان درآمد پایین و فقیر این رقم به ازای هر ۵۰۰ نفر تنها یک نفر است.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه: عدم تعادل شوک آوری در نحوه توزیع جهانی واکسن مشاهده می شود به برنامه کواکس اشاره و گفت: کواکس مکانیزم قوی است که می تواند واکسن تولید شده را سریعتر و با کارایی بیشتری نسبت به دیگر مکانیزم ها توزیع کند.

تدروس آدهانوم تاکید کرد: تاکنون حدود ۳۸ میلیون دوز از طریق برنامه کواکس در سراسر جهان توزیع شده است که حدود ۰.۲۵ درصد جمعیت جهان را پوشش می دهد.

به گزارش ایسنا وی همچنین کشورهایی را که قصد دارند به طور مستقیم و نه از طریق سازوکار کواکس واکسن به کشورهای دیگر اهدا کنند مورد انتقاد قرار داد و اضافه کرد: این اقدامات دوسویه، خطر شعله ور شدن آتش نابرابری در روند توزیع واکسن را به همراه دارد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.