ظرفیت تزریق واکسن باید افزایش پیدا کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا دلاوری به نحوه توزیع واکسن در واحدهای زیر مجموعه دانشگاه اشاره کرد و گفت: تا کنون ۴ نوع واکسن وارد کشور شده که ۳ نوع آن "اسپوتنیک، سینوفارم و بهارات" در زنجیره توزیع قرار گرفته و هرکدام با درصد و میزانی از ایمنی مطرح هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران میزان کل واکسن‌های تحویل شده به دانشگاه علوم پزشکی تهران را ۲۵ هزار و ۴۰۰ دوز واکسن عنوان کرد و گفت: این میزان واکسن به بخش‌های درمان، بهداشت، برخی بیماران خاص، بهشت زهرا، سالمندان کهریزک، جانبازان و پارک بانان، سازمان نظام پزشکی و اورژانس ۱۱۵ اختصاص داده شده است.

وی به حواشی تزریق واکسن اشاره کرد و افزود: عملاً نحوه توزیع و تخصیص واکسن بر اساس دستورالعمل تنظیم شده در وزارت بهداشت به دانشگاه ابلاغ می‌شود. در واقع این تقسیم بندی بر اساس سند واکسیناسیون کشور توزیع می‌شود که در آن خط مقدم درمان کرونا در وهله نخست قرار دارند و افراد دیگر در اولویت قرار نمی‌گیرند. بر اساس این سند، افرادی ایمن می‌شوند که سود آن برای تمام کشور باشد و حتی سالمندان در فاز دوم هستند، از این رو باید تزریق واکسن را بر اساس سند پیش ببریم.

به گزارش فارس دلاوری در پایان یکی از مهم‌ترین استراتژی‌ها را بحث واکسن خواند و گفت: قطعاً در روزهای آتی ظرفیت تزریق واکسن باید افزایش پیدا کند. چنانچه تعداد دوزهای تزریق واکسن افزایش یابد، قطعاً بخش بهداشتی نیازمند کمک بخش‌های دیگر دانشگاه به خصوص درمان خواهد بود، درمان سرپایی و تجویز دارو در مراکز ۱۶ ساعته نیز آغاز شده است، خوشبختانه در ماه‌های گذشته وزارت خانه اجازه درمان سرپایی و اجازه تجویز دارو در مراکز سرپایی را صادر کرد که این کار بار مراجعات را از دوش بیمارستان‌ها کم می‌کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه