یافته‌های جدید در خصوص کروناویروس انگلیسی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، نتایج بدست آمده در دو بررسی نشان می دهد: گونه ای از کروناویروس که اولین بار در انگلیس شناسایی شد آسان‌تر سرایت پیدا می کند اما شدت بیماری را افزایش نمی دهد.

کروناویروس انگلیسی اکنون در ایالات متحده، انگلیس و چندین کشور دیگر به گونه غالب تبدیل شده است.

نتایج این دو بررسی حاکی از آن است شواهدی وجود ندارد که افراد آلوده به این گونه از کروناویروس با علائم شدیدتری از بیماری مواجه هستند یا بیشتر احتمال دارد در معرض ابتلا به کووید طولانی باشند.

هرچند طبق این دو بررسی انجام شده بار ویروسی این گونه از کروناویروس بیشتر است که تایید کننده قدرت سرایت بیشتر سویه انگلیسی است.

متخصصان در هر دو مطالعه اظهار داشتند: یافته های آنان متفاوت با دیگر تحقیقات است که شدت بیماریزایی این سویه را مورد بررسی قرار داده اند.

در اولین مطالعه ۳۴۱ بیمار که در ماه های نوامبر و دسامبر سال گذشته در دو بیمارستان لندن بستری شده بودند مورد بررسی قرار گرفتند. نوع انگلیسی کروناویروس در ۱۹۸ بیمار "۵۸ درصد" مشاهده شد و ۱۴۳ بیمار دیگر "۴۲ درصد" به انواع دیگری از ویروس مبتلا بودند.

هرچند شواهدی از ارتباط بین B۱۱۷ و نوع شدید بیماری مشاهده نشد و ۷۲ بیمار از ۱۹۸ نفر "۳۶ درصد" دچار نوع شدید بیماری شده یا بر اثر ابتلا به نوع انگلیسی کروناویروس جان خود را از دست دادند این درحالیست که در گروه دیگر این رقم ۳۸ درصد بوده است.

همچنین در مطالعه دوم اطلاعات نزدیک به ۳۷ هزار داوطلب که در فاصله ماه های سپتامبر تا دسامبر و زمانی که گسترش موارد ابتلا به کروناویروس انگلیسی در لندن و مناطق دیگر افزایش پیدا کرده بود، مورد تحلیل قرار گرفت و مشخص شد که قدرت سرایت این نوع از ویروس نسبت به گونه اصلی آن بیشتر است.

به گزارش ایسنا محققان انگلیسی اظهار داشتند: با این حال این گونه از ویروس علائم بیماری را تغییر نداده و به تدابیر قرنطینه پاسخ می دهد و به نظر می رسد نمی‌تواند از ایمنی حاصل از قرار گرفتن در معرض نوع اصلی ویروس بگریزد.

پایان پیام/

مطالب مشابه