تاکنون حدود ۷۸۰ میلیون دوز واکسن کرونا در سطح جهان تزریق شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، تدروس آدهانوم در یک گردهمایی خبری در ژنو با بیان اینکه سردرگمی و بی‌ خیالی در مواجهه با کووید ۱۹ به معنای باقی ماندن راهی طولانی تا پایان این پاندمی بوده و می‌توان با اقدامات بهداشت عمومی تایید شده آن را کنترل کرد، گفت: تاکنون حدود ۷۸۰ میلیون دوز واکسن کرونا در سطح جهان تزریق شده است، اما اقداماتی مانند، ماسک زدن و حفظ فاصله فیزیکی با دیگران همچنان باید جدی گرفته شود.

وی افزود: ما نیز می‌‌خواهیم که جوامع و اقتصادها بازگشایی شوند و مسافرت و تجارت از سر گرفته شود، اما در حال حاضر بخش‌‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌ها در بسیاری از کشورها دچار ازدحام بیماران شده و مردم به این علت می‌میرند، تا پایان پاندمی کووید ۱۹ راهی طولانی باقی مانده، اما ما دلایل بسیاری هم برای خوش ‌بینی داریم، کاهش موارد عفونت کرونا و مرگ‌های ناشی از کرونا در دو ماهه اول سال نشان می‌‌دهد که این ویروس و گونه‌های جدید آن را می‌‌توان متوقف کرد. 
 
مدیرکل سازمان جهانی بهداشت خاطرنشان کرد: سرایت ویروس کرونا به علت بی‌ توجهی و عدم انسجام در اقدامات بهداشت عمومی تشدید می‌‌شود، هم اکنون هند جای برزیل را در رده دومین کشور از لحاظ شمار عفونت ‌ها در  جهان پس از آمریکا گرفته است و این کشور ۱.۴ میلیارد نفری، در حال مبارزه با موج دوم گسترده شیوع کرونا است. کشور هند تاکنون حدود ۱۰۵ میلیون دوز واکسن کرونا را به شهروندانش تزریق کرده است.
 
تدروس آدهانوم گفت: ما اکنون در نقطه ‌ای بحرانی در این پاندمی قرار داریم، روند پاندمی برای هفتمین هفته پیاپی در حال افزایش است، در هفته گذشته ۹ درصد افزایش در موارد عفونت و ۵ درصد افزایش در موارد مرگ رخ داده است و منحنی‌ همه‌ گیری و مسیر پاندمی در زمان فعلی رشد تصاعدی را نشان می‌‌دهد. 
 
به گزارش فارس وی در پایان اضافه کرد: در برخی از کشورها با وجود سرایت مداوم، رستوران‌ها و باشگاه‌های شبانه پر از مردم، بازارها باز و شلوغ هستند و شمار معدودی از افراد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می ‌کنند، ظاهرا برخی از افراد به این عقیده رسیده‌‌اند که اگر نسبتا جوان باشند، گرفتن کووید ۱۹ اهمیت چندانی ندارد!

پایان پیام/

مطالب مشابه