۲ هفته بسیار سخت و حساس کرونایی در استان تهران داریم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا زالی در نشست اضطراری روسای دانشگاه های علوم پزشکی تهران با مسئولان بیمارستان های استان که به صورت وبینار با حضور معاونان درمان و جمعی از مسئولین درمانی و نظارتی، به میزبانی این دانشگاه برگزار شد گفت: ضرورت دارد هر چه سریعتر بیماران پذیرش و کار درمان آغاز شود و از جابجایی غیر ضروری بیماران خودداری شود.

فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران اکسیژن را از حیاتی ترین مؤلفه‌های درمان بیماران کرونایی برشمرد و تاکید کرد: باید برای روزهای آتی نیز تدابیری برای تأمین اکسیژن مورد نیاز مراکز درمانی اندیشیده شود و موضوع  اکسیژن درمانی، تحت پوشش بیمه ها قرار گیرد، واکسیناسیون کارکنان مراکز درمانی دولتی و خصوصی نیز در چند روز آینده به پایان می رسد.

جلیل کوهپایه زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در این نشست با تقدیر از تلاش ایثارگرانه کادر بهداشت و درمان، ابراز امیدواری کرد: با همدلی و همکاری همه و استفاده از تمام ظرفیت مراکز درمانی؛ نظام سلامت بتواند از این آزمون سخت نیز سربلند بیرون آید، توجه بیشتر مراکز درمانی به دستورالعمل های صادر شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد کرونا نیز ضرورت دارد.

به گزارش ایرنا در ادامه جلسه معاونان درمان دانشگاه های استان تهران و تعدادی از روسای بیمارستان ها به بیان گزارش آخرین وضعیت مراکز درمانی پرداختند.

براساس این گزارش برای از دست نرفتن فرصت طلایی درمان و جلوگیری از سردرگمی، از امروز بیماران کرونایی با مداخله و نظارت ستاد هدایت، باید بدون قید و شرط در همه بیمارستان های استان پذیرش شوند.

کمیته های بازرسی، کار نظارت بر پذیرش بی قید و شرط بیماران کووید ۱۹ را به دقت انجام می دهند و روسای بیمارستان ها باید با لغو تمام عمل های غیر ضروری همه ظرفیت خالی خود را به بستری بیماران کرونایی اختصاص دهند.

پایان پیام/

مطالب مشابه