رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مهم‌ترین راه جلوگیری از ابتلا به ویروس کروناست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محسن فرهادی گفت: برای مقابله با ویروس کرونا تنها دو راه واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مقابل بشر وجود دارد و از آن جایی که در حال حاضر جمعیت کل جهان از لحاظ واکسیناسیون به یک ایمنی جمعی نرسیده اند بنابراین تنها راه مقابله با این بیماری رعایت شیوه نامه های بهداشتی است.

وی افزود: رعایت شیوه نامه های بهداشتی به منظور پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است که تنها ۵۸درصد شیوه نامه ها اجرا و رعایت می شود در واقع ۴۲ درصد افراد شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، که این امر در روز های آتی منجر به افزایش آمار مبتلایان به این ویروس خواهد شد، با رعایت طرح محدویت‌ها تردد‌ها در سطح شهر به صورت قابل ملاحظه‌ای کاهش می یابد.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: متاسفانه شهرداری نتوانسته است زیر ساخت‌های لازم برای حمل و نقل‌های شهری به خصوص در شهر‌های بزرگ ازجمله تهران را فراهم کند ما باید میزان تردد‌ها را تا حد بسیار زیادی کاهش دهیم، طبق طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها، فقط یک سوم کارمندان در مناطق قرمزباید در ادارات حضور داشته باشند و از فضای مجازی و الکتونیک به ارائه خدمات بپردازند.

در ادامه نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران گفت: رعایت و اجرای دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا صرفا مختص به اصناف نیست بلکه باید همه آحاد جامعه رعایت کنند، زیرا زمانی که اصناف تعطیل می‌کنند، اما بانک‌ها باز هستند و روزانه افراد بابت چک‌ها باید به بانک مراجعه کنند تجمع جمعیت را دربانک‌ها به جای اصناف و مغازه‌ها خواهیم داشت بنابراین به یک عزم ملی در کشور نیاز است و افراد در ابتدا باید حافظ جان خود و خانواده هایشان باشند.

همچنین خسرو صادق نیت رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) نیز گفت: با آغاز پیک چهارم ویروس کرونا ۵۰۰ تخت به ظرفیت تخت‌های این بیمارستان اضافه شده که تا به امروز ۴۵۰ تخت توسط بیماران کرونایی اشغال شده است که نسبت به بدترین وضعیت بستری در موج سوم که ۳۱۰ نفر بوده است تا به امروز ۵۲ درصد افزایش یافته است این در حالی است که ما هنوز به اوج پیک چهارم نرسیده ایم.

وی افزود: تعداد افراد بستری در ICU نسبت به دوره‌های قبلی به شدت افزایش یافته است. در واقع در دوره اول و دوم ۱۰ درصد، دوره سوم ۲۰ درصد و در دوره چهارم بین ۳۰ تا ۳۵ درصد افراد  بستری بدحال بوده و نیازمند بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هستند، به صورت کلی زمانی که ۸۵ درصد تخت‌های یک بیمارستان پر شده باشد آن بیمارستان در حالت اضطرار قرار دارد این درحالی است که بیمارستان امام خمینی ره با بیش از ۱۱۰۰ تخت فعال، ۹۵ درصد تخت‌ها اشغال شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان در پایان علی رضا منافی راثی رئیس بیمارستان امام حسین در خصوص اینکه اکثر اتاق بیمارستان‌ها به صورت خانوادگی است گفت: هرچند در موج‌های قبلی این ویروس هم ما شرایط مشابه این چنینی داشته ایم، اما در موج چهارم کرونا این مسئله به شدت افزایش پیدا کرده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه