تقدیر نمایندگان از تلاش ۱۴ ماهه کادر درمان کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، متن این بیانیه که علی کریمی فیروزجایی در جلسه علنی امروز "سه شنبه" قرائت کرد، به شرح زیر است:

۱۴ ماه از شروع بیماری منحوس کرونا در جهان و به تبع آن در کشور اسلامی ما می گذرد، در ۱۴ ماه گذشته تلاشگران عرصه سلامت اعم از پزشکان و پرستاران و کلیه کادر درمانی با تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیر خویش حماسه مثال زدنی را به منصه ظهور درآورند.

به نحوی که یادآور ایثارگری ها و جانفشانی های دوران دفاع مقدس شد. به موازات ایثارگری هایی که به تعبیر رهبری مجاهدت نستوه نام گرفت دستاوردهای عظیم در توسعه زیرساختهای بهداشتی و درمانی در کمترین زمان و نیز تامین تجهیزات و دانش فنی داخل و همچنین دستیابی به دانش روز و تامین داورهای مورد نیاز علیرغم تحریمهای ظالمانه، درخور تحسین است.

مشارکت فعالانه بخشهای مختلف کشور به ویژه نیروهای مسلح، بسیجیان دلاور در قالب طرح شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی که با محوریت وزارت بهداشت به انجام رسید یکی دیگر از اقدامات در حوزه سلامت کشور بود. در این میان همدلی، یکپارچگی و فرماندهی وزارت بهداشت به عنوان تولیت نظام سلامت ستودنی و قابل ستایش است.

اینک ما نمایندگان مجلس ضروری می دانیم که از ۱۴ ماه تلاش خستگی ناپذیر پزشکان و پرستاران و دیگر اعضای کادر بهداشت و درمان و مدیران بخش بهداشت و درمان و البته از وزیر دلسوزشان صمیمانه تشکر کنیم.

از همه درخواست می کنیم که در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری نظرات کارشناسانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در تصمیم گیری ها لحاظ و عملیاتی کنند.

ایسنا

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.