فروش واکسن به افرادی که شرایط مادی مناسب دارند عدالت بهداشتی را زیر سوال می برد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسینعلی شهریاری با تاکید بر اینکه تزریق واکسن باید رایگان باشد گفت: وظیفه حاکمیت دولت‌ها است در شرایط اپیدمی کرونا واکسن را تهیه کرده و در اختیار عموم قرار دهند اگر بنا به دلایلی توانایی تهیه آن را ندارد با کمک بخش خصوصی باید واکسن را تهیه کرد و مردم را رایگان واکسیناسیون کند.

وی افزود: وضع بسیاری از استان‌های کشور قرمز و حتی برخی مانند تهران شرایط بحرانی است. تعداد زیادی از بیمارستان‌ها جای خالی برای بیماران غیرکرونایی ندارند.کادر درمانی خسته و مردم بی‌دفاع هستند، در این شرایط اخبار شنیده می‌شود مبنی بر واکسیناسیون پولی در کشور، که اگر قرار باشد واکسن به عده‌ای که شرایط مادی مساعدی دارند برسد و گروهی دیگر در صف نوبت دریافت منتظر بمانند صد در صد مخالف این موضوع هستیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان گفت: واکسینه شدن تعدادی که شرایط مادی خوبی دارند باز تاثیری در کاهش میزان مبتلایان نخواهد داشت چون تعداد کمی از افراد توانایی خرید آن را پیدا می‌کنند، فروش واکسن به تعدادی از افراد که شرایط مناسب مادی دارند عدالت بهداشتی را زیر سوال می‌برد و باعث نارضایتی عمومی خواهد شد و منجر به ایجاد فضای روانی ناخوشایندی در کشور می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه