رشد ۱.۲ برابری ارائه خدمات به مادران باردار
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رئیسی در دیدار با رییس و جمعی از مدیران سازمان بیمه سلامت در محل دفتر معاونت بهداشت گفت: اگر می‌بینید صحبتی از مالاریا، سل، ایدز، تب مالت و سایر مسائل حوزه بهداشت نمی شود به خاطر این است که تحت کنترل هستند، در بحث مراقبت‌ها با وجود کرونا، ایران یکی از کشورهای با افتخار است و توانسته خدمات عقب افتاده را جبران کرده یا به حداقل برساند. 

معاون بهداشت وزیر بهداشت ادامه داد: در بعضی بخش‌ها حتی شاهد رشد خدمات هستیم، به طوری که میزان خدمات به مادران باردار در زمان کرونا به ۱.۲ برابر پیش از کرونا رسیده است، بهداشت هنوز مطالباتی از بخش‌های مختلف دارد و تنها از سازمان بیمه سلامت است که مطالبه نداریم و این جای تقدیر دارد، یکی از اهداف و برنامه های اصلی بهداشت در چهار سال اخیر تقویت نظام شبکه بود که توانستیم شبکه را منسجم تر کنیم، بر اساس سامانه هایی که در شبکه داریم تقریبا همه خدمات به روز هستند. 

وی افزود: روستاها مرزبانان سلامت کشورند، اگر سطح یک و مراکز پیشگیری در روستاها و شهرها نبودند در پیک ‌های کرونا بیمارستان‌ها به هیچ وجه قادر به پاسخگویی مراجعان نبود و فاجعه رخ می‌داد، الان سطح یک بسیار قوی مقابل اپیدمی کرونا ایستاده است و بیشترین حمایت از این اقدام بهداشتی توسط صندوق های بیمه روستایی انجام شده است، حوزه بهداشت کنترل تمام مرزهای شناخته شده و ناشناخته را بر عهده دارد. در فرودگاه ها، حمل و نقل ریلی، حمل و نقل عمومی و سایر مناطق به ویژه در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و روستاها حوزه بهداشت فعالانه حضور دارد.

به گزارش وبدا رئیسی در پایان گفت: باید قدر این دستاوردها را بدانیم. بهداشت مثل سلامتی و امنیت است که تا زمانی که وجود دارد کسی متوجه حضورش نمی شود ولی وقتی خطری به وجود می‌آید همه متوجه بهداشت می شوند. اگر می بینید گاهی به خطا می پرسند پس نقش بهداشت چیست؟ به خاطر همین حضور نامرئی بهداشت در تمام عرصه‌های نظام سلامت است.

پایان پیام/

مطالب مشابه