تاکنون بیش از ۱۴۶ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۲۴ میلیون و ۲۲ هزار و ۶۵۳ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۲.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۵۸۵ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۶.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۴.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۳۸۶ هزار و مکزیک با بیش از ۲۱۴ هزار جانباخته همچنان بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آن‌ها نیز کشورهای هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را ثبت کرده‌اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در انگلیس از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۱۸ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۰۷ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۲ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۱ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۷ هزار، کلمبیا با بیش از ۷۰ هزار، ایران با بیش از ۶۸ هزار، لهستان با بیش از ۶۴ هزار، آرژانتین با ۶۱ هزار، پرو با بیش از ۵۹ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۴ هزار و اندونزی با بیش از ۴۴ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر" شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

۱_ آمریکا: ۳۲ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۷۰۴ مبتلا، ۵۸۵ هزار و ۷۵ قربانی
۲_ هند: ۱۶ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۴۵۶ مبتلا، ۱۸۹ هزار و ۵۴۹ قربانی

۳_ برزیل: ۱۴ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۱۱۰ مبتلا، ۳۸۶ هزار و ۶۲۳ قربانی
۴_ فرانسه: پنج میلیون و ۴۴۰ هزار و ۹۴۶ مبتلا، ۱۰۲ هزار و ۴۹۶ قربانی

۵_ روسیه: چهار میلیون و ۷۴۴ هزار و ۹۶۱ مبتلا، ۱۰۷ هزار و ۵۰۱ قربانی
۶_ ترکیه: چهار میلیون و ۵۵۰ هزار و ۸۲۰ مبتلا، ۳۷ هزار و ۶۷۲ قربانی

۷_ انگلیس: چهار میلیون و ۴۰۱ هزار و ۱۰۹ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۳۸۵ قربانی
۸_ ایتالیا: سه میلیون و ۹۳۵ هزار و ۷۰۳ مبتلا، ۱۱۸ هزار و ۶۹۹ قربانی

۹_ اسپانیا: سه میلیون و ۴۶۸ هزار و ۶۱۷ مبتلا، ۷۷ هزار و ۵۹۱ قربانی
۱۰_ آلمان: سه میلیون و ۲۶۱ هزار و ۷۶۴ مبتلا، ۸۱ هزار و ۹۳۶ قربانی

به گزارش ایسنا براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۵ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، روسیه، ترکیه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، لهستان، کلمبیا، ایران، مکزیک،اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، رومانی و عراق نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه