دولت باید مسافران مبداء انگلیس، هند و آفریقای جنوبی را قرنطینه کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همایون سامه یح در واکنش به هشدارهایی مبنی بر ورود ویروس جهش یافته کرونای هندی گفت: متاسفانه کشور دو تجربه بد داشته یکی در اسفندماه سال ۱۳۹۸ که کرونا از چین شیوع پیدا کرد، آن زمان پروازها به چین در جریان بود و به دنبالش کرونا به کشورمان نفوذ پیدا کرد و امروز به اینجا رسیدیم. اکنون هم شاهد شیوع کرونای انگلیسی هستیم که از عراق وارد شده است. آن زمان هم مرزها بسته نشد و خوزستان به این ویروس آلوده شد و امروز وضعیت کشور را همه می بینند.

وی افزود: به نظر می رسد مسئولان به تجربه کافی رسیده اند که اینبار درگیر ویروس جدید نشویم. انتظار می رود همه تمهیدات از جمله بسته شدن مرزها و قرنطینه کردن مسافران از هند لحاظ شود و این که آنها ملزم به داشتن گواهی پی سی آر باشند. همچنین این افراد واکسینه شوند تا کشور دچار معضل نشود.

به گزارش ایسنا عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان تاکید کرد: دولت باید مسافران از مبداء انگلیس، هند و آفریقای جنوبی را قرنطینه کند یعنی کشورهایی که خطر ویروس جهش یافته را به همراه دارند امیدواریم با این تمهیدات شاهد وضعیت فعلی از باب شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی نباشیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه