ضرورت اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در مرزهای سه گانه برای جلوگیری از ورود کرونای هندی به کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسینعلی شهریاری در نامه ای به حسن روحانی خواستار اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در مرزهای سه گانه برای جلوگیری از ورود کرونای هندی به کشور شد.

متن نامه به شرح زیر است:

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهور و رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا با اهدای سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات؛همانگونه که مستحضرید دغدغه ورود سویه های جدید بیماری مرموز و خطرناک کویید -۱۹ و این بار از کشور هندوستان اثبات روحی و آرامش روانی جامعه را متاثر ساخته و می‌تواند گاهی مخربتر از خود بیماری تلقی شود.ناگفته روشن است که کوچکترین غفلت می تواند این احتمال قوی را به واقعیت عینی و میدانی تبدیل نموده و در زمانی کوتاه، نظام مقتدر و متعهد سلامت کشور را با همه استعداد زمین گیر نماید.

از آنجا که مقدار تاثیر واکسن‌ها بر جهش‌های بعدی و جهش اخیر و مخوفتر آن، باید در معرض پژوهش‌های دقیق علمی و آزمایشات مکرر بالینی قرار گیرد. هیچ بعید نیست که به دلیل همین ناشناختگی و مقدمات زمان بر تهیه واکسن با دارو، هر آن به نقطه آغاز مبارزه با گرونا، بازگشته و سالها در انتظار راه حل موثر بمانیم.در این فاصله اما، زندگی و امنیت سلامت و چرخه معیشت میلیون‌ها بلکه قاطبه هموطنان در معرض خطر قطعی خواهد بود و تاسف از اینکه چرا علاج واقعه قبل از وقوع نشد.

صد البته سودی در بر نخواهد داشت.اینک مصرانه از جنابعالی انتظار داریم که با ابلاغ تدابیر پیشگیرانه و ویژه مرزهای سه گانه کشور در راستای ممانعت از ورود بیماری با سویه جهش یافته هندی، فورا مسدود و یا به نحوی کنترل شود تا از طریق مسافر یا بار، این انتقال مرگبار صورت نگیرد و اطمینان لازم از آن حاصل شود.

شایسته است دستور فرمایید این کمیسیون با قید فوریت از تصمیمات متخذه و اقدامات به عمل آمده مطلع شود. باشگاه خبرنگاران جوان

پایان پیام/

مطالب مشابه