واردات واکسن کرونا از مبداء چین به کشور توسط سازمان هلال احمر
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدحسین قوسیان مقدم با اشاره به وضعیت واردات واکسن کرونا از سوی هلال احمر گفت: در حال حاضر پیگیری برای واردات واکسن کرونا از سوی جمعیت هلال احمر به شدت در حال جریان است. واردات‌مان از مبداء چین خواهد بود، اما هنوز نمی‌توانیم اعلام کنیم که میزان واردات چقدر بوده و دقیقا چه زمانی وارد کشور می‌شود.

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: مسلم این است که جمعیت هلال احمر دنبال این است که واکسن را به میزان قابل توجهی وارد کند. اقدامات لازم انجام شده و توفیقاتی هم در این زمینه داشته‌ایم تا واردات واکسن را از مبداء چین به کشور داشته باشیم. میزان و زمان واردات آن را متعاقبا بعد از قطعی شدن اعلام می‌کنیم. خبرهایمان در این زمینه خبرهای خوبی است.

وی در خصوص امکان تلقیح واکسن کرونا به جمعیت‌های هدف از سوی این جمعیت افزود: در این زمینه جمعیت هلال احمر به معاونت درمان وزارت بهداشت درخواست داده است. باید توجه کرد که همیشه در کشور کار واکسیناسیون حجاج را جمعیت هلال احمر انجام می‌دهد. بنابراین در کل کشور اتاق‌های واکسیناسیون داریم. بر این اساس اعلام آمادگی کردیم که در صورتیکه وزارت بهداشت تشخیص دهد، حاضریم بر اساس لیست اعلامی از سوی وزارت بهداشت، به ما واکسن دهند تا در زمینه تلقیح و تزریق آن و انجام واکسیناسیون اقدام کنیم. البته این اقدام منوط به مجوز وزارت بهداشت است، اما جمعیت هلال احمر این آمادگی را در مراکز واکسیناسیون خود دارد، اما واکسن را وزارت بهداشت باید در اختیار ما قرار دهد. هلال احمر در صورتی که واکسن کرونا را وارد کند، این واکسن را به وزارت بهداشت تحویل می دهد.

به گزارش ایسنا قوسیان مقدم در پایان در خصوص واکسیناسیون پرسنل جمعیت هلال احمر که در حوزه‌های عملیاتی یا در زمینه نظارت و کنترل مرزها فعالیت می‌کنند گفت: در این زمینه هم درخواستی به وزارت بهداشت داده‌ایم که بعد از محموله واکسنی که اخیرا وارد کشور شد، موافقت اولیه این اقدام را هم دریافت کرده‌ایم و تعدادی از لیست‌هایمان را هم به وزارت بهداشت ارائه داده‌ایم. درخواست داده‌ایم که واکسیناسیون نیروهای هلال احمر با اولویت نیروهایی باشد که برای بحث کنترل کرونا در مرزها مستقر هستند، شروع شود، حدود ۵۰۰ نفر از امدادگران ما مستقیما در منطقه عملیاتی هستند و از آنجایی که شیفت‌هایشان تغییر می‌کند، ما واکسیناسیون را برای ۱۰۰۰ نفر درخواست داده‌ایم.

پایان پیام/

مطالب مشابه