پاسخ به سوالات شایع ثبت نام اعضای سازمان نظام پزشکی در خصوص واکسن کرونا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سازمان نظام پزشکی اعلام کرد: به اطلاع اعضای محترم می رساند جهت رفع هر گونه ابهام و پاسخ به سوالات احتمالی موارد ذیل را با دقت مطالعه نمایید:

1_ لطفا جهت ثبت نام واکسن از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

سپس جهت رزرو بیمارستان به لینک زیر مراجعه نمایید:

2_ در صورتی که موفق به ثبت نام در سامانه نمی شوید و شماره تلفن همراه شما در سامانه سازمان ثبت نیست یا سال ها اطلاعات خود را در سازمان به روزرسانی نکرده اید باید حضورا برای ثبت شماره تلفن همراه خود و احراز هویت به سازمان نظام پزشکی مراجعه کنید. "اصل شناسنامه و کارت ملی و یک قطعه عکس رنگی جدید".

3_ همه واکسن های موجود در کشور "بجز آسترازنکا" در دوره بارداری و شیردهی منع مصرف دارند و در مورد آسترازنکا هم اطلاعات کافی نیست. کلیه همکاران محترمی که در دوره بارداری یا شیردهی قرار دارند می توانند پس از پایان این دوره ها از طریق معاونت های بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی پیگیر واکسیناسیون خود باشند.

4_ براساس پروتکل کشوری فردی که مبتلا به بیماری کووید 19 شده است تا شش ماه نباید واکسن کرونا دریافت کند. این دستورالعمل صادر شده از سوی ستاد ملی کرونا است. کلیه افرادی که به این دلیل یا هر دلیل دیگری در این مقطع نمی توانند واکسن دریافت کنند بعدا می توانند از طریق دانشگاه های علوم پزشکی پیگیر واکسیناسیون فردی خود باشند.

5_ در صورتی که در 24 ساعت اخیر برای تزریق دوز اول واکسن اقدام به اخذ نوبت بیمارستان و زمان تزریق کرده اید، امکان جابجایی و تغییر بیمارستان محل تزریق یا نوع یا زمان تزریق واکسن وجود ندارد.

6_ مجددا به اطلاع همکاران می رساند که این ثبت نام صرفا برای اعضایی است که تاکنون واکسن دوز اول را دریافت نکرده اند. این سامانه برای ثبت نام تزریق دوز دوم نیست و زمان تزریق دوز دوم اعلام خواهد شد. توجه به  این نکته ضروری است که دوز اول هر نوع واکسنی را دریافت کرده باشید نمی توانید از نوع دیگری برای تزریق دوز دوم خود استفاده کنید که خطرناک است. روابط عمومی سازمان نظام پزشکی

پایان پیام/

مطالب مشابه