در چه موقعیت‌هایی می‌توان از ماسک استفاده نکرد؟
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، این سازمان می خواهد مردم بدانند که واکسن زدن فواید شخصی و واضحی دارد. سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا روز سه شنبه راهنمودهای جدید را برای افرادی که در برابر کووید-۱۹ کاملا واکسینه شده اند و نیز افرادی که هنوز واکسن کرونای خود را دریافت نکرده اند، منتشر کرد.

روشل والنسکی مدیر این سازمان با اعلام این رهنمودهای جدید، گفت: همه ما کارهایی را که قبل از این همه گیری انجام می دادیم فراموش کرده ایم.

وی افزود: اگر کاملا واکسینه شده اید و می خواهید در یک دورهمی کوچک در فضای باز با افرادی که واکسینه شده و واکسینه نشده اند شرکت کنید یا در یک رستوران در فضای باز با دوستان خود از چند خانواده غذا بخورید، می توانید با خیال راحت بدون اینکه ماسک بزنید در این دورهمی ها شرکت کنید.

بر اساس نمودار سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، افرادی که کاملاً واکسینه شده اند می توانند تقریباً هر کاری را در خارج از منزل بدون ماسک انجام دهند، به استثنای شرکت در یک مراسم پر ازدحام مانند شرکت در یک بازی، رژه یا کنسرت که در چنین موقعیت هایی باید حتما از ماسک استفاده کنند.

این سازمان محدودیت های ماسک زدن را برای افرادی که هنوز واکسینه نشده اند نیز اندکی تسهیل و اعلام کرد، افرادی که واکسینه نشده اند می توانند برای ورزش کردن "مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و یا دویدن" به همراه اعضای خانواده خود در خارج از منزل از ماسک استفاده نکنند.

همچنین این افراد می توانند بدون ماسک در دورهمی های کوچک در خارج از منزل با دوستانی که کاملا واکسینه شده اند، شرکت کنند. در بقیه موارد سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا همچنان بر زدن ماسک به صورت به ویژه زمانی که افراد در محل های سربسته حضور دارند، تاکید می کند. 

والنسکی بار دیگر تأکید کرد که اکنون دانش روشن کرده است که خطر ابتلا به ویروس کرونا در خارج از منزل که تهویه هوای نامحدودی دارد، بسیار کمتر از داخل منزل است.

وی افزود: خطر انتقال ویروس کرونا در فضای سربسته تقریبا ۲۰ برابر بیشتر است.

طبق اعلام سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا در فضاهای سربسته و در اماکن عمومی افراد هنوز باید ماسک بزنند. بر اساس اعلام این سازمان ورزش و غذا خوردن در فضای سربسته و بطور کلی همه فعالیت هایی که در آن افراد ممکن است ذرات ویروسی عفونی بیشتری را در هوا منتشر کنند، برای افراد واکسینه شده ایمن تر از افرادی که واکسن نزده اند، نیست. ایرناپایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.