فعلاً واکسیناسیون اتباع را در دستور کار نداریم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، از صبح امروز فیلمی از تجمع تعدادی از اتباع چینی در بیمارستان نیکان تهران برای تزریق واکسن کرونا منتشر شده است که سروصدای زیادی در فضای مجازی به پا کرد.

علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت در خصوص واکسیناسیون اتباع چینی در بیمارستان نیکان تهران گفت: فعلاً ما واکسیناسیون اتباع را در دستور کار نداریم اما سفارتخانه‌هایی که در کشور هستند برای تزریق واکسن، خود ممکن است با یک مرکز درمانی ارتباط گرفته و تزریق واکسیناسیون را انجام دهند، اما این واکسن‌ها مربوط به کشور خودشان بوده و مربوط به ایران نیست.

علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت نیز در این باره گفت: صف تزریق واکسن در بیمارستان نیکان ربط به واکسیناسیون عموم کشور ندارد. کشور چین همزمان با ارسال محموله واکسن به ایران، تعدادی واکسن نیز برای اتباع خودش در داخل ایران ارسال کرد که این واکسن‌ها با هماهنگی سفارت چین به بیمارستان نیکان تحویل و واکسیناسیون چینی‌ها در این بیمارستان انجام شد، این موضوع هیچ ارتباط به واکسیناسیون عمومی در کشور و سهمیه‌های واکسن موجود نداشته کاملا مستقل از این موضوع است.

به گزارش فارس یک مقام مسئول در بیمارستان نیکان هم گفت: سفارت چین در ایران تعدادی واکسن کرونا برای تزریق به اتباع خود وارد و تامین کرده است. این موضوع ربطی به واکسیناسیون علیه کرونا گروه‌های اولویت دار در کشور ندارد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.