واکسیناسیون سراسری پایان بیماری کرونا نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهرداد روانشاد گفت: ویروس کرونا با ساکنین کره زمین گردش می‌کند و با طبقات مختلف جمعیتی تغییر می‌یابد. در حال حاضر نیز تغییر این ویروس در هند میزان سرایت و انتقال بیماری را افزایش و روند ایمنی‌زایی را تغییر داده است، در واقع جهش این ویروس، وضعیت مصونیت در مقابل بیماری را تغییر می‌دهد و موجب توسعه بیماری‌زایی می‌شود.

استاد دانشکده علوم پزشکی تربیت مدرس ادامه داد: اکنون برخی کشورها نیز علیرغم واکسیناسیون سراسری "نزدیک به ۱۰۰درصد" پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، ماسک می‌زنند و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند، در واقع واکسیناسیون سراسری پایان این بیماری نیست، اما این ضرورت "واکسینه شدن" از شدت بیماری کاسته و روند مرگ ومیر را کنترل خواهد کرد.

به گزارش ایرنا وی در پایان در خصوص این پرسش که آیا کرونا از طریق حیوانات خانگی منتقل می‌شود نیز گفت: این بیماری از حیوان به انسان منتقل شده و بنابراین جهت معکوس این رویداد نیز اتفاق می‌افتد. براساس برخی مطالعات هم ویروس کرونا از حیوانات خانگی نظیر سگ و گربه جدا شده و این رخداد حاکی از احتمال عفونت "تکثیر ویروس" در حیوانات است، در واقع این حیوانات بیش از بیمار شدن و بروز علائم بالینی، در صورت آلودگی ناقل بیماری بوده و عفونت را به انسان منتقل می‌کنند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.