تاکنون بیش از ۱۵۴ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزاش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۳۲ میلیون و ۴۸۴ هزار و ۸۰۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۳.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۵۹۲ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۰.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۴.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۱۱ هزار و هند با بیش از ۲۲۶ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیش از ۲۱۷ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۱ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۱۱ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۵ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۴ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۸ هزار، کلمبیا با بیش از ۷۵ هزار، ایران با بیش از ۷۳ هزار، لهستان با بیش از ۶۸ هزار، آرژانتین با ۶۵ هزار، پرو با بیش از ۶۲ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۴ هزار، اندونزی با بیش از ۴۶ هزار، اوکراین با بیش از ۴۴ هزار و ترکیه با بیش از ۴۱ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

۱_ آمریکا: ۳۳ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۶۵۹ مبتلا، ۵۹۲ هزار و ۴۰۹ قربانی
۲_ هند: ۲۰ میلیون و ۶۶۵ هزار و ۱۴۸ مبتلا، ۲۲۶ هزار و ۱۸۸ قربانی

۳_ برزیل: ۱۴ میلیون و ۸۶۰ هزار و ۸۱۲ مبتلا، ۴۱۱ هزار و ۸۵۴ قربانی
۴_ فرانسه: پنج میلیون و ۶۸۰ هزار و ۳۷۸ مبتلا، ۱۰۵ هزار و ۳۸۷ قربانی

۵_ ترکیه: چهار میلیون و ۹۲۹ هزار و ۱۱۸ مبتلا، ۴۱ هزار و ۵۲۷ قربانی
۶_ روسیه: چهار میلیون و ۸۳۹ هزار و ۵۱۴ مبتلا، ۱۱۱ هزار و ۵۳۵ قربانی

۷_ انگلیس: چهار میلیون و ۴۲۳ هزار و ۷۹۶ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۵۴۳ قربانی
۸_ ایتالیا: چهار میلیون و ۵۹ هزار و ۸۲۱ مبتلا، ۱۲۱ هزار و ۷۳۸ قربانی

۹_ اسپانیا: سه میلیون و ۵۴۴ هزار و ۹۴۵ مبتلا، ۷۸ هزار و ۳۹۹ قربانی
۱۰_ آلمان: سه میلیون و ۴۴۸ هزار و ۱۸۲ مبتلا، ۸۴ هزار و ۲۸۵ قربانی

به گزارش ایسنا براساس آمار فوق در حال حاضر در۲۶ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، عراق، فیلیپین و رومانی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.