واکسن تک دوزی اسپوتنیک در روسیه به ثبت رسید
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، وزارت بهداشت روسیه اثر این واکسن را 79.4 درصد بیشتر از بسیاری از واکسن های دو مرحله ای اعلام کرده است.

در  بیانیه روز پنجشنبه صندوق سرمایه گذاری های مستقیم روسیه آمده است: هزینه یک بار تزریق اسپوتنیک لایت در بازارهای خارجی کمتر از 10 دلار خواهد بود و الزامات استاندارد رژیم دمای ذخیره سازی آن  تدارکات ساده دارو را تضمین می کند.

این صندوق معتقد است که طرح کاربردی با یک بار تزریق به شما اجازه می دهد تا در کمترین زمان ممکن تعداد زیادی از افراد را ایمن سازی کرده و قله های همه گیری را پایین آورد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هم امروز پنجشنبه در نشستی در مسکو گفت: واکسن تک دوزی اسپوتنیک لایت آماده ثبت است، همانند اسلحه کلاشینکوف، داروهای روسی مقابله با کرونا در جهان، قابل اطمینان ترین و موثر ترین هستند.

وی اظهار کرد: تنها بعد از گذشت 10 سال ممکن است مشخص گردد، داروهای خارجی در برابر کرونا تا چه اندازه مدرن و مفید بوده اند.

 تاکنون حدود 10 میلیون نفر در روسیه دو دوز واکسن کرونا زده و شمار افرادی که یک دوز واکسن کرونا زده اند نیز حدود 14 میلیون نفر است.

واکسیناسیون عمومی کرونا در روسیه با اسپوتنیک وی از اواسط دی ماه سال ۱۳۹۹ آغاز شد. ایرنا

پایان پیام/

مطالب مشابه