واکسیناسیون سالمندان در حال حاضر اجباری نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قاون (پالنا)، جعفر صادق تبریزی با اشاره به راه‌اندازی سامانه ثبت نام واکسن کرونابرای سالمندان گفت: واکسیناسیون سالمندان در حال حاضر اجباری نیست و اجباری برای واکسیناسیون وجود ندارد. همچنین واکسن به مقدار کافی برای افراد بالای ۸۰ سال موجود است و نیازی نیست این عزیزان به پایگاه ها مراجعه کنند.

رئیس مرکز مدیریت شبکه بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: برای واکسیناسیون کادر درمان نیز اجباری وجود ندارد، کادر درمانی که به هر دلیل واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند می‌توانند سهمیه مورد نظر را دریافت کنند.

وی افزود: واکسن کرونا در داروخانه‌ها موجود نیست و فقط در سیستم بهداشتی کشور توزیع شده است، افرادی که برای واکسیناسیون مراجعه می کنند باید کارت شناسایی ملی همراه داشته باشند. اطلاعات آنها در هنگام مراجعه کنترل و در پرونده سلامت ثبت می شود و سپس تزریق واکسن بدون دریافت هیچ مبلغی انجام خواهد شد.

به گزارش فارس صادق تبریزی در پایان در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون بیماران خاص نیز گفت: اطلاعات تمامی بیماران خاص و سرطانی در سامانه‌های ویژه وزارت بهداشت ثبت شده و از 20 روز پیش تماس با این بیماران آغاز شده است. واکسیناسیون این افراد به تدریج در حال انجام است و حتما با تمامی بیماران تماس گرفته خواهد شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه