پیگیری موضوع افزایش حقوق رزیدنت‌ها در کمیسیون بهداشت مجلس
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محسن فتحی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به  حقوق انترن‌ها و رزیدنت‌ها گفت: حقوق دستیاران تخصصی و انترن‌ها بسیار پایین بوده و به هیچ وجه با حجم بالای مسئولیت آنها مطابقت ندارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: انترن‌ها و رزیدنت‌ها نقش مهمی در مقابله با کرونا دارند، در شرایط فعلی بار اصلی خدمت رسانی در نظام سلامت در دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها برعهده این افراد است و در ایام کرونا فشارهای زیادی را به دلیل شیفت‌های بسیار فشرده رسیدگی به امور تحصیلی خود متحمل شدند.

وی افزود: حقوق یک و نیم تا دو میلیون تومان رزیدنت‌ها و انترن‌ها حتی کفاف هزینه کرایه ماشین آنها از منزل تا بیمارستان را نمی‌دهد، درست است این افراد در حال حاضر دانشجو هستند اما در حال خدمت به کشور بوده و بیمارستان‌های آموزشی را می چرخانند بنابراین باید افزایش حقوق آنها در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت فتحی در پایان از پیگیری موضوع حقوق رزیدنت‌ها و انترن‌ها در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد و گفت: این موضوع را در دستور کار قرار خواهیم داد و یکی از دستور کار کمیسیون بهداشت خواهد بود.

پایان پیام/

مطالب مشابه