ایران دومین محموله واکسن کرونای خریداری ‌شده از طریق سازوکار کوواکس را دریافت کرد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کوواکس سازوکاری به مدیریت مشترک ائتلاف برای نوآوری در حوزه آمادگی برای اپیدمی "CEPI" اتحاد جهانی برای واکسن و ایمن‌سازی "GAVI" و سازمان جهانی بهداشت "WHO" است که در آن صندوق کودکان سازمان ملل "یونیسف" نقش کلیدی در ارسال واکسن برعهده دارد.

براساس این گزارش، محموله مذکور دومین اقدام ارسالی کوواکس به ایران محسوب می‌شود و یونیسف محموله‌های بعدی از سهم واکسن تخصیص داده شده به ایران را در همکاری نزدیک با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آینده تحویل خواهد داد.

گفتنی است، محموله واکسن‌ آسترازنکای ارسالی به ایران که در شرکت کاتالانت آنانی ایتالیا "Catalent Anagni" ساخته شده‌ است، شامگاه روزیکشنبه 26 اردیبهشت در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی و در حضور تیم‌های فنی یونیسف و سازمان جهانی بهداشت تحویل نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

یادآور می شود، با حمایت یونیسف به عنوان ارسال کننده واکسن در سازوکار کوواکس، جمهوری اسلامی ایران اولین محموله واکسن آسترازنکا تولید کره جنوبی را، شامل هفتصد هزار و هشتصد دُز، در تاریخ شانزدهم فروردین ماه  سال جاری دریافت کرد. وبدا

پایان پیام/

مطالب مشابه