تاکنون بیش از ۱۶۴ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۴۳ میلیون و ۸۶۷ هزار و ۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۳.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۶۰۱ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۵.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۵.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۳۹ هزار و هند با بیش از ۲۸۳ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیش از ۲۲۰ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۴ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۱۶ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۸ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۷ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، کلمبیا با بیش از ۸۲ هزار، اسپانیا با بیش از ۷۹ هزار، ایران با بیش از ۷۷ هزار، لهستان با بیش از ۷۱ هزار و ۹۰۰، آرژانتین با ۷۱ هزارو ۷۰۰، پرو با بیش از ۶۶ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۵ هزار، اندونزی با بیش از ۴۸ هزار و ۴۰۰، اوکراین ۴۸ هزار و ۶۰۰ و ترکیه با بیش از ۴۵ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

۱_ آمریکا: ۳۳ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۹۴۵ مبتلا، ۶۰۱ هزار و ۳۳۰ قربانی
۲_ هند: ۲۵ میلیون و ۴۹۶ هزار و ۳۳۰ مبتلا، ۲۸۳ هزار و ۲۷۶ قربانی

۳_ برزیل: ۱۵ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۴۸۵ مبتلا، ۴۳۹ هزار و ۳۷۹ قربانی
۴_ فرانسه: پنج میلیون و ۸۹۸ هزار و ۳۴۷ مبتلا، ۱۰۸ هزار و ۴۰ قربانی

۵_ ترکیه: پنج میلیون و ۱۳۹ هزار و ۴۸۵ مبتلا، ۴۵ هزار و ۱۸۶ قربانی
۶_ روسیه: چهار میلیون و ۹۵۷ هزار و ۷۵۶ مبتلا، ۱۱۶ هزار و ۵۷۵ قربانی

۷_ انگلیس: چهار میلیون و ۴۵۰ هزار و ۳۹۲ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۶۹۱ قربانی
۸_ ایتالیا: چهار میلیون و ۱۶۷ هزار و ۲۵ مبتلا، ۱۲۴ هزار و ۴۹۷ قربانی

۹_ اسپانیا: سه میلیون و ۶۱۹ هزار و ۸۴۸ مبتلا، ۷۹ هزار و ۵۰۲ قربانی
۱۰_ آلمان: سه میلیون و ۶۱۵ هزار و ۸۹۶ مبتلا، ۸۷ هزار و ۱۴۸ قربانی

به گزارش ایسنا بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، فیلیپین،عراق، رومانی، سوئد و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه