فعالیت ۴۳ مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در تهران
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا زالی گفت: براساس آخرین آمار، تعداد مراجعان سرپایی مشکوک به کرونا به مراکز درمانی تهران نسبت به ۴۸ساعت گذشته حدود ۴,۵ درصد و تعداد مراجعان به مراکز بهداشتی ۱۶.۱ درصد کاهش داشته است.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران گفت: هم اکنون ۶۱۹۲ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان تهران بستری هستند و ۱۶۰۰ بیمار در بخش‌های ویژه بستری هستند،تهران همچنان در وضعیت شکننده  قرار دارد. ۸۵۰ بیمار جدید کرونایی در شبانه روز گذشته بستری و ۸۷۰ بیمار از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

وی با اشاره به واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال افزود: جمعیت سالمندان بالای ۸۰سال تهران ۱۸۶هزار نفر و آمار سالمندان ۷۵تا ۸۰سال تهران ۱۷۹هزار و ۲۰۰ نفر است، ۸۰ درصد سالمندان ۸۰سال به بالا ‌واکسینه شدند. واکسیناسیون سالمندان بالای ۷۵سال نیز با شتاب در حال انجام است و به محض اعلام وزارت بهداشت گروه سنی بعدی واکسینه می‌شوند .

به گزارش ایرنا زالی در پایان گفت: افراد بعد از دریافت واکسن همچنان باید پروتکل های بهداشتی و ماسک زدن را رعایت شود، سطح آنتی بادی ها و ایمنی دو هفته پس از تزریق دوز دوم واکسن در بدن فرد ایجاد می‌شود. تا آن زمان همچنان خطر ابتلا به بیماری وجود دارد، بنابراین شهروندان حتما باید پس از واکسن زدن نیز پروتکل ها را به طور جدی رعایت کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه