زمان گام های عملی برای حل مشکلات دستیاران رسیده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا سلیمی گفت: بیست و نهم اردیبهشت‌ماه در محل وزارت بهداشت نشست دبیران شورای صنفی دستیاران و دانشجویان phd برگزار شد و برای اولین‌ بار نماینده‌ای از سازمان نظام‌ پزشکی هم به این جلسه دعوت شد. این نشست‌ها به‌ طور ادواری در وزارت بهداشت برگزار می‌شود و این بار با توجه به شرایط خاصی که ایجاد شده بود و اتفاقات خاصی که در جامعه دستیاری افتاده بود بعد از مدتی رکود مجددا جلسه تشکیل شده بود.

وی افزود: این جلسه در واقع با دستور کار مطرح شدن مشکلات و طرح درخواست‌های مشخص از مقامات کشور و مسئولین بلندپایه تشکیل‌شده بود و  دبیران شورای صنفی دستیاران و سایر حضار با آمادگی قبلی مشکلات را به‌خوبی منتقل کردند. مشکلات دستیاران در ۳ قسمت دسته‌بندی شد مشکلات معیشتی که از جمله شغل شمرده نشدن دستیاری و حقوق بسیار پایین و عدم ارائه تسهیلات و حمایت‌های ناکافی و ... دوم مشکلات آموزشی و سوم هم مشکلات قانونی دستیاران، حضور دو معاون وزیر ، مدیرکل صندوق و سایر مسولیین موجب شد اولویت ها و کارهای دست یافتنی مشخص گردد و توضیح داده شد که در حوزه بعضی از این درخواست‌ها قبلاً اقداماتی انجام‌شده است.

معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی ادامه داد: با توجه به اینکه برای اولین‌ بار نماینده سازمان نظام‌ پزشکی در این جلسات حاضر بود تلاش شد تا درخصوص نقش دفتر دستیاری سازمان توضیح داده شود و بیان شد که سازمان نظام‌پزشکی با توجه به جایگاهش پتانسیل بسیار بالای برای شنیدن و انتقال بدون کم و کاست صدای دستیاران دارد و باید از پتانسیل سازمان برای برقراری ارتباط و تماس دستیاران با مسئولین استفاده شود. 

سلیمی گفت: واقعیت این است که با توجه به مشکلات و مسائل دستیاران که به هر حال عضو سازمان نظام پزشکی هستند ۳ سال پیش شکل دادن دفتر دستیاری در سازمان نظام‌پزشکی پیش‌بینی شد و اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است که البته با توجه به بروز مسائل و مشکلات اخیر شیوه فعالیت‌های دفتر تغییراتی کرد قرار بر این بود که تمامی امور در این دفتر بعهده خود دستیاران باشد اما به واسطه مشکلات چند هفته گذشته دستیاران، با دستور ریاست سازمان اقای دکتر ظفرقندی کمیته پی گیری مشکلات دستیاران تشکیل شد و قرار شد ریاست سازمان شخصا و اینجانب در تمامی جلسات دستیاران را همراهی نماییم تا تاثیرگذاری سازمان را بیشتر و سریعتر نماییم.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی وی در پایان اضافه کرد: طی جلسات متعدد با شناسایی مشکلات اصلی دستیاران و طراحی برنامه های کوتاه مدت و میان مدت  و دراز مدت نسبت به حل ان‌ها اقدام کنیم، اکنون زمان گام های عملی رسیده مشکلات و ریشه ان به کرات بررسی شده برای همه مشخص است و راهکارها و پیشنهادات نیز ارایه شده است. انتظار به حق دستیاران و دفتر دستیاری گام های عملیاتی و عاجل می باشد، روند پیگیری مطالبات دستیاران در سطوح مختلف ادامه خواهد داشت.

پایان پیام/

مطالب مشابه