پروتکل بهداشتی انتخابات تدوین شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رئیسی با تشرح اقدامات انجام شده برای جلوگیری از افزایش شیوع کرونا در آستانه انتخابات گفت: پروتکل بهداشتی انتخابات تدوین شده و اقدامات متعددی در این زمینه انجام خواهد شد، هدف این است که همزمان با برگزاری با شکوه انتخابات، کاری کنیم که مردم با خیال راحت در انتخابات شرکت کنند زیرا اگر مردم بترسند و نگران این باشند که شرکت در انتخابات برای آنان خطر ابتلا به بیماری دارد ممکن است مشارکت کم شود.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا ادامه داد: یکی از اقداماتی که احتمالا روز دوشنبه در جلسات ستاد مقابله با کرونا مطرح و تصویب می شود این است که در تعطیلات نیمه خرداد به مناسبت ارتحال حضرت امام (ره)، ترددهای جاده ای ممنوع شود و خیلی سفت و سخت این سختگیری اعمال شود تا بیماری در کشور اوج نگیرد و با نزدیک شدن به انتخابات با شیوع بالایی همراه نباشیم.

وی افزود: اقدام دیگر این است که وزارت کشور و فرمانداری ها بتوانند در سراسر کشور با استعلام از وزارت بهداشت افراد مبتلا به بیماری کووید۱۹ را شناسایی کند تا این افراد از آمدن به سر صندوق های رأی منع شوند و برای اینکه این افراد از حق رأی دادن محروم نشوند یا برای آنان صندوق سیار ارسال شود یا صندوق های جداگانه ای برای آنان در نظر گرفته شود که وزارت بهداشت با ارسال صندوق سیار موافق است.

رئیسی گفت: همچنین قرار است اپلیکیشن حوزه یاب طراحی و به مردم معرفی شود و مردم بتوانند با استفاده از آن خلوت ترین حوزه انتخابی را پیدا کنند و با خیال راحت به حوزه های خلوت برای رأی دادن در روز انتخابات اقدام کنند. همچینن قرار است حوزه های رأی گیری به نحوی طراحی شود که صف ها در فضای باز و بیرون از محل صندوق باشد و مردم با فاصله و محل های خط کشی شده در صف باشند و به نوبت یکی یکی وارد حوزه شوند و رأی بدهند، ویروس کرونا به هیچوجه ضعیف نشده و از بین نرفته است. خطر افزایش و اوج مجدد اپیدمی کرونا همچنان وجود دارد بنابراین از همه مردم می خواهیم همچنان اصول و پروتکل های بهداشتی را با جدیت رعایت کنند. 

به گزارش ایرنا سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در پایان اضافه کرد: افزایش مهمانی ها، عروسی ها و جشن و دورهمی ها بعد از ماه مبارک رمضان، گرم شدن هوا و روشن شدن کولرگازی در اتاق های دربسته نگرانی های زیادی را درباره اوج گیری مجدد اپیدمی کرونا به وجود آورده است. تجربه سال گذشته نیز نشان داد که استانهای جنوبی در فصل تابستان با افزایش شیوع کرونا مواجه شدند.

پایان پیام/

مطالب مشابه