برنامه واکسیناسیون ایرانی‌ها در ۱۴۰۰ به پایان نمی‌رسد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایرج خسرونیا به روند واکسیناسیون در کشور اشاره کرد و گفت: سالمندان از جمله گروه‌هایی هستند که میزان مرگ و میر در اثر ابتلاء به کرونا در بین آنها بیشتر است، از همین رو برنامه واکسیناسیون با اولویت سنی این افراد آغاز شده است، بیماران خاص نیز وضعیتی مشابه سالمندان دارند و می‌بایست در اولویت واکسیناسیون قرار بگیرند.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با اشاره به روند قابل قبول واکسیناسیون سالمندان در گروه‌های مختلف سنی تاکید کرد: خوشبختانه واکسیناسیون سالمندان در نقاط دور افتاده و روستاها نیز به خوبی در حال انجام است.

وی کمبود واکسن را مشکل تسریع در برنامه واکسیناسیون جمعیت عمومی کشور دانست و افزود: با این روند و اینکه جمعیت ۴۰ تا ۵۰ سال کشور بیش از ۲۰ میلیون نفر برآورد می‌شود، نمی‌توانیم امسال همه افراد واجد شرایط را واکسینه کنیم، برنامه واکسیناسیون ایرانی‌ها در ۱۴۰۰ به پایان نمی‌رسد.

به گزارش مهر خسرونیا در پایان در خصوص اینکه آیا اولویت بندی واکسیناسیون از سالمندان قابل قبول است یا خیر گفت: این اولویت بندی جهانی است و همه کشورها از سالمندان آغاز می‌کنند، چون میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در بین این افراد بالا است و در مقابل ویروس‌ها و میکروب‌ها، آسیب پذیرتر هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه