هیچوقت برای ترک دخانیات دیر نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، متن پیام احمد المنظری به شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
در روز جهانی بدون دخانیات در سال 2021، مایلم به تمام مصرف کنندگان دخانیات پیام مهمی بدهم: برای ترک، متعهد شوید. ترک دخانیات در هر سنی، فواید بزرگ، آنی و ماندگاری در بهبود سلامت روان و جسم شما خواهد داشت. هیچ وقت برای ترک دخانیات دیر نیست. اگرچه ترک دخانیات، چالش برانگیز است، اما میلیون ها نفر از مصرف کنندگان دخانیات در سراسر جهان می خواهند این عادت مضر را ترک کنند. در حالی که 780 میلیون نفر در جهان درصدد ترک مواد دخانی هستند، تنها 30 درصد آنان به امکانات لازم برای ترک دسترسی دارند.

ترک دخانیات علاوه بر سلامتی شما، سلامتی عزیزان و اطرافیانتان را به همراه خواهد داشت و اکنون همه گیری بیماری کووید 19، انگیزه نیرومند دیگری برای ترک دخانیات فراهم آورده است. پژوهش ها نشان می دهد که مصرف کنندگان دخانیات در معرض خطر بیشتر ابتلا به بیماری کوید 19 و مرگ و میر ناشی از آن هستند.

امسال، در روز جهانی بدون دخانیات، هدف ما ایجاد شرایطی مناسب برای کمک به ترک حداقل 100 میلیون نفر می باشد. سازمان جهانی بهداشت با همکاری مستقیم با دولت ها، در تلاش است امکانات و منابع مورد نیاز ترک را در اختیار مصرف کنندکان دخانیات قرار دهد و دسترسی مردم را به خدمات موثر ترک گسترش دهد.

هیچوقت برای ترک دخانیات دیر نیست. با این پویش همراه شوید. امروز شروع کنید و برای ترک، متعهد شوید. وبدا

پایان پیام/

مطالب مشابه