ابتلا به بیماری های غیرواگیر در جمعیت بین ۳۰ تا ۷۰ سال شایع تر است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، زهرا عبداللهی در نشست کارگاه آموزشی بهبود تغذیه کارکنان با بیان اینکه بیماری های غیرواگیر نخستین علت مرگ و میر در جهان هستند گفت: سالانه 38 میلیون نفر در سراسر دنیا به دلیل ابتلا به بیماری های غیرواگیر جان خود را از دست می دهند؛ مشکلات قلبی- عروقی، سرطان ها، دیابت و مشکلات تنفسی از شایع ترین بیماری های غیرواگیر محسوب می شوند.
 
وی افزود: 40 درصد افرادی که به دلیل بیماری های غیرواگیر جان خود را از دست می دهند در سنین بهره وری بوده و از جمعیت فعال جامعه هستند، دو سوم مرگ و میرهای ناشی از بیماری های غیرواگیر به دلایل مختلفی همچون تغذیه نامناسب، عدم تحرک و دخانیات گزارش شده است، الگوی غذایی نامناسب و تحرک ناکافی دو علت اصلی مرگ و میرهای ناشی از بیماری های غیرواگیر در کشور هستند، بر اساس مستنداتی که در دنیا وجود دارد با تغذیه مناسب می توان از ابتلا به این بیماری ها پیشگیری کرد.
 
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ادامه داد: 30 درصد از ابتلا به سرطان ها درصورت داشتن رژیم غذایی سالم قابل پیشگیری هستند، نقش مهم تغذیه در بازدهی و بهره وری کارمندان اهمیت زیادی دارد، سالانه 270 میلیون حادثه شغلی اتفاق می افتد که منجر به مرگ 355 هزار نفر می شود، بین نوع تغذیه کارکنان و خستگی و خواب آلودگی آنها در محیط کار ارتباط مستقیمی وجود دارد، تعداد روزهای غیبت در محیط کار در کارکنان چاق 2 برابر افرادی است که وزن متناسب دارند.
 
عبداللهی گفت: کمبود ریزمغذی ها تا 30 درصد بهره وری کارمندان را کاهش می دهد، ابتلا به بیماری های غیرواگیر در جمعیت بین 30 تا 70 سال شایع تر است و زمانی که الگوی تغذیه در این سن نامناسب باشد احتمال ابتلا افزایش می یابد، اضافه وزن در گروه سنی 30 تا 70 سال در ایران شیوع بالایی دارد، چاقی ریزفاکتور اصلی ابتلا به بیماری های غیرواگیر است. حداقل 50 درصد جامعه تحرک کافی ندارند که 47 درصد این آمار را آقایان و 64 درصد را بانوان تشکیل می دهند.
 
وی تصریح کرد: به ازای هر 6 ساعت نشستن در روز در مقایسه با 3 ساعت نشستن، خطر مرگ در مردان 18 درصد و در زنان 37 درصد افزایش پیدا می کند، هرچه میزان پشت میز نشینی و کم تحرکی بیشتر باشد ریسک مرگ ناشی از بیماری های شایع افزایش پیدا می کند، زمانی که کارمندان سبک زندگی مناسب نداشته باشند به این معنا است که خطر بروز سکته ها در این افراد 70 درصد و سرطان ها 71 درصد، بیماری های قلبی-عروقی 82 درصد و دیابت 91 درصد افزایش پیدا می کند.
 
به گزارش وبدا مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در پایان اضافه کرد: از دیدگاه بین المللی توجه به سلامت کارمندان بسیار مهم است و ما اگر بخواهیم ابتلا به بیماری های غیرواگیر را در این افراد جامعه کنترل کنیم باید به سبک زندگی آنها توجه کنیم که این امر به رشد اقتصادی کشور هم کمک خواهد کرد، با اعلام سازمان جهانی بهداشت بازدهی کارمندان در محیط کار درصورتی که تغذیه مناسبی نداشته باشند به طور متوسط 20 درصد کاهش خواهد یافت. در ایالات متحده آمریکا سالانه حدود 39 میلیارد دلار به دلیل غیبت از کار، محدود شدن فعالیت جسمی و معلولیت ناشی از دیابت هزینه شده است

پایان پیام/

مطالب مشابه