ویروس دلتا جدید به سن ارتباطی ندارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید علی جمالیان با اشاره به وضعیت کرونا در بیمارستان گفت: به دلیل اپیدمی و موج جدید که شیوع پیدا کرده است، اکثر تخت‌ها و بخش‌های بیمارستان پر شده، همچنین بخش‌های ویژه هم تکمیل شده است، بنابراین خواهش ما از مردم این است که رعایت کنند، چون با این وضع حداقل در تهران دیگر تخت خالی برای بیماران نیازمند پیدا نخواهد شد، ما هم در بیمارستان بخش کرونا اضافه کردیم و بخش‌های عمل‌های غیر اورژانسی، بخش‌های آنژیوگرافی و برخی دیگر از بخش‌ها را تعطیل کردیم تا به بیماران کرونایی خدمت رسانی کنیم.

رئیس بیمارستان لواسانی در پاسخ به این سوال که در بین بیماران کرونایی بیمارستان و همچنین کادر درمان افرادی بودند که با وجود تزریق واکسن کرونا باز هم به ویروس مبتلا شده باشند؟ گفت: تقریباً تمام پرسنل بیمارستان ما واکسینه شده بودند ولی برخی باز هم مبتلا شدند و حتی از بین بیماران کسی را داشتیم که واکسن را تزریق کرده بود، اما به ویروس مبتلا شد و بعد از مدتی هم فوت کرد.

وی در مورد بازگشایی مدارس، دانشگاه و همچنین برگزاری مراسم‌های عزاداری ماه محرم اظهار کرد: در رابطه با مدارس یک بحث این است که ما فعلا واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال را در برنامه نداریم و واکسنی هم که خواست بچه‌ها باشد، فعلاً نداریم، در کنار این موضوع هم گفته می‌شود ویروس دلتا جدید خیلی به سن ارتباطی ندارد و حتی افراد با سن پایین هم دچار این ویروس می‌شوند.

جمالیان گفت: همچنین در کنار مشکل ابتلای دانش آموزها ما مسئله دانشجوها را هم داریم چراکه در خیلی از دانشگاه‌های ما دانشجوها مجبور هستند در خوابگاه‌ها زندگی کنند و متاسفانه خیلی از دانشجوهای‌ما هنوز واکسینه نشدند و این باعث ایجاد مشکلات خاصی می‌شود و مراسم‌های ماه محرم هم قطعاً می‌تواند در افزایش شیوع تاثیرگذار باشد.

به گزارش ایلنا رئیس بیمارستان لواسانی در پایان در مورد احتمال موج‌های جدید ویروس گفت: بستگی دارد که چه اتفاقی بیفتد، اگر جهش ویروس جدیدی وجود داشته باشد که افراد در برابر آن ایمنی نداشته باشند، قطعا می‌تواند موج‌های جدیدی را ایجاد کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه