اعلام نتیجه اولیه آزمون کارشناسی ارشد پزشکی ۱۴۰۰
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید هاشمی نظری از اعلام نتیجه اولیه آزمون کارشناسی ارشد پزشکی ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ به صورت کارنامه و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد و کارنامه و پاسخنامه هر داوطلب حاضر در جلسه آزمون، فقط از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir با وارد کردن کد رهگیری قابل رویت و دریافت است.

وی افزود: اسامی نهایی پذیرفته شدگان به همراه کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۰ اعلام و ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه‌ها اواخر شهریور ماه از طریق سامانه دانشگاه محل پذیرش انجام می‌شود، داوطلبان مجاز می‌توانند با ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی ضمن دریافت کارنامه خود، در روزهای ۲ تا ۴ شهریورماه نسبت به انتخاب رشته / محل خود اقدام کنند.داوطلبان رشته ها و مجموعه های امتحانی مجاز به انتخاب رشته محل، باید رشته هایی را انتخاب کنند که مدرک تحصیلی مورد پذیرش مقطع قبلی، مطابق ضوابط و مدارک مورد پذیرش هر رشته امتحانی مندرج در جدول شماره یک دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون، باشد.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی ادامه داد: در هر مرحله از روند آزمون، پذیرش، تحصیل مشخص شود که این امر توسط داوطلب رعایت نشده و مجاز به شرکت در آزمون رشته مذکور و یا انتخاب آن رشته نبوده است، قبولی فرد لغو شده و ضمن محرومیت از شرکت در آزمون بعدی، طبق مصوبات هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات آزمون ها، در فرد تصمیم گیری خواهد شد.

هاشمی نظری گفت: آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ روزهای ۳۱ تیر ماه و اول مرداد در چهار نوبت صبح و عصر برگزار شد و تعداد ۷۲ هزار و ۸۶۵ داوطلب در این آزمون ثبت نام کردند.آزمون نوبت سوم از ساعت ۹ صبح امروز و به مدت ۱۶۰ دقیقه در ۳۴ دانشگاه علوم پزشکی، مشتمل بر ۳۹ حوزه امتحانی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد. در نوبت سوم این آزمون که ۲۱ هزار و ۸۴۰ نفر ثبت نام کرده بودند که تعداد ۱۳ هزار و ۵۶۹ نفر در آزمون شرکت کردند و ۸ هزار و ۲۷۱ نفر "معادل ۳۸ درصد" غایب بودند.

وی اظهار کرد: کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ در ۳۵ دانشگاه علوم پزشکی شامل ۴۰ حوزه امتحانی در قالب ۴۳ رشته و ۱۰ مجموعه رشته برگزار شد. در این آزمون مجموعا ۷۲ هزار و ۸۶۵ نفر ثبت نام کرده بودند که تعداد ۴۶ هزار و ۳۱۶ نفر در آزمون شرکت کردند و ۲۶ هزار و ۴۹۹ نفر "معادل ۳۶ درصد" غائب بودند و تعداد غایبین آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی سال گذشته حدود ۴۲ درصد بوده است، تعداد ۵۰ هزار و ۲۷۲ نفر کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت کردند و طبق فرم های خوداظهاری تکمیل شده ۴۵۳ داوطلب مبتلا به کووید-۱۹ بودند که جهت حفظ سلامتی سایر داوطلبان در محیطی جداگانه و با رعایت کلیه نکات بهداشتی آزمون دادند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در پایان اضافه کرد: در هر مرحله از روند آزمون، پذیرش، تحصیل مشخص شود که این امر توسط داوطلب رعایت نشده و مجاز به شرکت در آزمون رشته مذکور و یا انتخاب آن رشته نبوده است، قبولی فرد لغو شده و ضمن محرومیت از شرکت در آزمون بعدی، طبق مصوبات هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات آزمون ها، در فرد تصمیم گیری خواهد شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه