جزئیات سرقت محموله ۳۰۰ تایی واکسن کرونا در تهران
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح کاشف با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره نقش پلیس در اجرای طرح واکسیناسیون کرونا گفت: همکاران من در مجموعه نیروی انتظامی از همان روزهای نخست شیوع کرونا، در کنار کادر درمان جزو خطوط اول مقابله با کرونا بودند و همانطور که مردم به خاطر دارند از برخورد با احتکار اقلام بهداشتی در روزهای نخست تا تامین نظم و امنیت بیمارستان، انسداد راه ها و اعمال محدودیت برای صنوف و ... از سوی پلیس انجام شده و همچنان نیز برخی از این موارد در حال اجراست.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: از زمان آغاز طرح واکسیناسیون کرونا نیز، پلیس وظایفی را در این زمینه برعهده گرفت که از جمله آن تامین امنیت مراکز تزریق واکسن، تامین امنیت مراکز نگهداری از واکسن و تامین امنیت حمل و جابجایی محموله های واکسن بود که خوشبختانه با اقدامات انجام شده، تمامی این موارد در امنیت کامل و بدون هیچ مشکلی انجام شده است.

وی در خصوص خبر منتشر شده پیرامون سرقت از خودروی حامل واکسن اظهار کرد: این موضوع مربوط به سه هفته پیش است و آنطور که بعضا درباره آن شایعه شده نبوده است. مدتی قبل خانمی با کرایه یک خودرو به یکی از مراکز نگهداری واکسن در جنوب غرب تهران رفته و درخواست ۳۰۰ عدد واکسن کرده بود. متاسفانه ایشان این موضوع را به پلیس اطلاع نداده بود و خودشان شخصا تصمیم به انتقال این واکسن ها با خودروی کرایه ای را داشت، همین موضوع نیز سبب اطلاع سارقان شده و آنان اقدام به سرقت این واکسن ها کرده و متواری شدند.

رحیمی گفت: هرگونه جابجایی واکسن باید به اطلاع پلیس برسد، اگر پلیس از این موضوع با خبر بود، مانند صدها مورد دیگر که در امنیت کامل انجام میشد، این تعداد واکسن نیز تحت نظارت پلیس به مقصد می رسید. البته درحال حاضر نیز سرنخ های خوبی در این خصوص به دست آمده و تحقیقات برای دستگیری این افراد در حال انجام است.

به گزارش ایسنا فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان در خصوص ادعای فروش واکسن کرونا در بازار آزاد نیز گفت: واکسن ها شرایط نگهداری خاصی دارند و از این رو حتی اگر یک درصد هم چنین ادعایی صحت داشته باشد، شهروندان باید بدانند که واکسن مذکور به دلیل شرایط بد نگهداری از بین رفته است.  ضمن اینکه اکثر این موارد دروغ بوده و ما در مواردی که با آن برخورد داشتیم، افراد سودجو آب مقطر و ویتامین را تحت عنوان واکسن به شهروندان فروخته اند، از مردم درخواست داریم برای انجام واکسیناسیون کرونا حتما به مراکز معتبر و مجاز مراجعه کنند و فریب سودجویان را نخورند.

پایان پیام/

مطالب مشابه