تا کنون بیش از ۲۲۶ میلیون بیمار مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین ۲۰۲ میلیون و ۷۴۹ هزار و ۸۵۹ نفر از مبتلایان به کووید - ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۲.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۶۸۰ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۸۷ هزار و هند با بیش از ۴۴۳ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۴۲,۱۴۰,۱۰۳ مبتلا، ۶۸۰,۲۷۴ قربانی
2_ هند ۳۳,۲۸۸,۰۲۱ مبتلا، ۴۴۳,۲۴۷ قربانی

3_ برزیل ۲۱,۰۰۶,۴۲۴ مبتلا، ۵۸۷,۱۳۸ قربانی
4_ انگلیس ۷,۲۵۶,۵۵۹ مبتلا، ۱۳۴,۲۶۱ قربانی

5_ روسیه ۷,۱۵۸,۲۴۸ مبتلا، ۱۹۳,۴۶۸ قربانی
6_ فرانسه ۶,۹۰۷,۱۳۳ مبتلا، ۱۱۵,۶۰۳ قربانی

7_ ترکیه ۶,۶۸۲,۸۶۴ مبتلا، ۶۰,۱۱۷ قربانی
8_ ایران ۵,۳۱۸,۳۲۷ مبتلا، ۱۱۴,۷۵۹ قربانی

9_ آرژانتین ۵,۲۲۶,۸۳۱ مبتلا، ۱۱۳,۶۴۰ قربانی
10_ کلمبیا ۴,۹۳۱,۵۶۳ مبتلا، ۱۲۵,۶۸۷ قربانی

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۹۳ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

به گزارش ایسنا براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه