تاکنون بیش از ۲۳۰ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۳.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۶۹۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۹۱ هزار و هند با بیش از ۴۴۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۹۹ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحد ۴۳,۲۴۲,۳۰۲ مبتلا، ۶۹۶,۸۶۷ قربانی
2_ هند ۳۳,۵۳۱,۴۹۸ مبتلا، ۴۴۵,۸۰۱ قربانی

3_ برزیل ۲۱,۲۴۷,۰۹۴ مبتلا، ۵۹۱,۵۱۸ قربانی
4_ انگلیس ۷,۴۹۶,۵۴۳ مبتلا، ۱۳۵,۴۵۵ قربانی

5_ روسیه ۷,۳۱۳,۸۵۱ مبتلا، ۱۹۹,۸۰۸ قربانی
6_ فرانسه ۶,۹۶۴,۶۹۹ مبتلا، ۱۱۶,۲۵۱ قربانی

7_ ترکیه ۶,۹۰۴,۲۸۵ مبتلا، ۶۲,۰۶۵ قربانی
8_ ایران ۵,۴۵۹,۷۹۶ مبتلا، ۱۱۷,۹۰۵ قربانی

9_ آرژانتین ۵,۲۴۳,۲۳۱ مبتلا، ۱۱۴,۵۷۹ قربانی
10_ کلمبیا ۴,۹۴۳,۶۲۲ مبتلا، ۱۲۵,۹۶۲ قربانی

به گزارش ایسنا براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه