ثبت بیش از ۳ میلیون ابتلا به کووید در ۱۵ کشور جهان
 به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۵.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۷۳۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۰۱ هزار و هند با بیش از ۴۵۰ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۱۶ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

همچنین ایران با مجموع پنج میلیون و ۷۰۲ هزار و ۸۹۰ ابتلا و ۱۲۲ هزار و ۵۹۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۴۵,۲۰۴,۳۷۳ مبتلا، ۷۳۳,۵۷۵ قربانی
2_ هند ۳۳,۹۷۱,۶۰۷ مبتلا، ۴۵۰,۸۱۴ قربانی

3_ برزیل ۲۱,۵۷۵,۸۲۰ مبتلا، ۶۰۱,۰۴۷ قربانی
4_ انگلیس ۸,۱۵۴,۳۰۶ مبتلا، ۱۳۷,۷۳۵ قربانی

5_ روسیه ۷,۷۷۵,۳۶۵ مبتلا، ۲۱۶,۴۱۵ قربانی
6_ ترکیه ۷,۴۴۴,۵۵۲ مبتلا، ۶۶,۱۸۰ قربانی

7_ فرانسه ۷,۰۵۶,۵۱۱ مبتلا، ۱۱۷,۰۵۲ قربانی
8_ ایران ۵,۷۰۲,۸۹۰ مبتلا، ۱۲۲,۵۹۲ قربانی

9_ آرژانتین ۵,۲۶۵,۸۵۹ مبتلا، ۱۱۵,۴۷۳ قربانی
10_ اسپانیا  ۴,۹۷۳,۶۱۹ مبتلا، ۸۶,۷۷۸ قربانی

 به گزارش ایسنا بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه